Beach Akademie

Beach akademie plážového fotbalu vznikla před startem ročníku 2022 díky možnosti využívat vlastní areál v Radlické ulici na Praze 5, vedle Galerie Butovice. O co se jedná, to se vám budeme snažit přiblížit v následujících řádcích.

Plážový fotbal spadá po organizaci FIFA a je ve světě velmi populární a hraje ho přes 100 národních týmů v mužské kategorii a přes 20 týmů v ženské kategorii. Jsme velmi rádi, že máme zastoupení v obou kategoriích a každoročně se účastníme mezinárodních akcí. Mezi nejznámější fotbalisty, kteří si plážový fotbal aktivně vyzkoušeli, patří v zahraničí Eric Cantona, Zico, Diego Maradona jr. U nás to pak byli Jan Koller, Radek Šírl, Miroslav Miller a mnoho dalších vynikajících fotbalistů.

Jsme rádi, že v Praze již existuje hřiště, které se může využívat kdykoliv po celý týden. Z toho důvodu jsme připravili kroužky a akce pro děti a nyní pro zvýšený zájem jsme začali připravovat, ve spolupráci s našimi trenéry, výuku na písku i pro dospělé. Hrát plážový fotbal lze nejen v jakémkoliv věku, ale díky povrchu jej lze využívat i jako rehabilitace po zranění, což je možné vidět u většiny vrcholových sportovců.

Datum od 5. 4. 2023
každou středu od 18 hodin
*min. počet účastníků je 6 osob
Akce BEACH AKADEMIE
Kategorie muži a ženy od 16 let 
Místo Praha
Počet max. 20 osob

přihláška REGISTRUJ SE ZDE přihláška

 

Co můžete od tréninku v beach akademii čekat? Tréninky vám ukáží odlišnosti, se kterými se na běžném povrchu nesetkáte. To je nicméně přínosem, protože získáte nejen lepší stabilitu a budete stále připraveni kontrolovat míč, ale také díky hře bez naboso získáte lepší cit pro míč. Vyzkoušíte si jiný pohyb, který zapojí do hry jiné svaly, než jste zvyklí, a při pravidelném tréninku získáte výbušnost, rychlost a odrazovou sílu. Toto vše se dá samozřejmě naučit i při běžném tréninku, ale proč nevyužít jiný způsob, který je nejen zajímavý, ale především zábavný. A co si budeme povídat, určitě si raději dáte intenzivní trénink v písku než několik dávek kilometrů v teniskách.

Pokud vám připadaly předchozí řádky zajímavé, rádi vás v přivítáme v beach-areně a připravíme na sezónu fotbalu, futsalu či jiného sportu, který aktivně provozujete. Ale i my již můžeme nabídnout možnost se dále rozvíjet. A protože jsme letní sport, pak konkurence v našem prostředí není velká, a právě proto je možné plážový fotbal hrát nejen jako doplněk, ale i jako hlavní sport.

Pokud budete šikovní, můžete s partou kamarádů hrát plážové turnaje, poháry, ale lze se probojovat i do nejvyšší soutěže a zkusit se probojovat do některého týmu Fortuna Beach Soccer ligy. A to není vše, již existuje i plážová Liga mistrů, která se koná každoročně a Česká republika má v něm také zastoupení. A to je již krůček od toho, abyste navlékli reprezentační dres. Nemyslete si, není to pohádka, mnoho současných hráček a hráčů začínala stejně a vedle reprezentace hrají fotbal nebo futsal v krajských přeborech či níže.

Je jen na vás, jak vás plážový fotbal chytne a jak moc se budete se chtít zapojit. My rádi uvítáme všechny zájemce, ať jsou to ženy, anebo muži.

Co dalšího můžete vyzkoušet v areálu najdete na beach-arena.cz.

 

Těšíme se na Vás a nezapomeňte plážový fotbal určitě nenudí!