Evropská liga: Francie a Německo si zahrají Promotion Final, Rusko opět neporaženo

beach soccer

Berlín hostil druhou zastávku letošního ročníku Evropské ligy. Zápasy divize A opět ovládlo Rusko, které vyhrálo všechny své tři zápasy a z prvního místa postupuje do Superfinále. Do další fáze rovněž postupuje Rumunsko, které sice v Německu nevyhrálo žádné utkání v základní hrací době, ale proti Italům lépe zvládlo penaltový rozstřel a Francouze zdolalo v prodloužení. Naději na účast v Haagu si uchovala Itálie, která si však bude muset počkat na výsledky třetí etapy, jelikož za určité konstelace výsledků může skončit v konečné podobě tabulky divize A na nepostupovém sedmém místě. Hodně zklamaní odjíždí z Berlína Francouzi, kteří zde prohráli všechna svá utkání, tak jako při úvodní etapě v Itálii. To znamená, že v celkové klasifikaci divize A skončili poslední a budou si muset zahrát Promotion Final, kde budou hájit svou účast mezi elitou pro příští rok. Jedním z jejich potencionálních soupeřů, kteří se budou chtít na jejich úkor do divize A probojovat, bude hostitel uplynulé etapy. Němci (na fotce) v Berlíně ovládli jednu ze základních skupin divize B a mohou se těšit na zápasy v Haagu. Druhé místo za Německem obsadil Ázerbájdžán, který se však s vidinou účasti v Haagu musí rozloučit. Česká republika totiž dosáhla v Itálii při stejném bodovém zisku na lepší celkové skóre a stále tak drží své postupové naděje. Evropská liga pokračuje svým třetím dílem ve Španělsku od 17. do 19. srpna. Kompletní výsledky a rozlosování Evropské ligy zde.

B-tým až příští rok
Již před berlínským turnajem byla pozice Rusů v Evropské lize velmi dobrá a k postupu do další fáze měli velmi blízko. Proto ruští novináři zjišťovali, zda nedostanou v Německu šanci náhradníci a největší hvězdy dostanou volno. To hlavní trenér Mikhail Likhachev odmítl, údajně nebyl spokojen s výkonem svých svěřenců v dosavadním průběhu sezony a proto si své hlavní opory chtěl ozkoušet i v Berlíně. Připustil však, že si ruské vedení pohrává s myšlenkou vytvoření rezervního týmu, který by objížděl menší evropské turnaje. V Berlíně byl ruský tým opět výsledkově bezchybný a po sérii dalších tří vítězství ovládl základní část divize A. Střelecky je v pohodě opět zejména Shishin. Loni vstřelil v lize 17 branek, letos již 14 a ještě má před sebou vystoupení na Superfinále v Haagu. Druhým nejlepším střelcem Rusů v Evropské lize je letos Makarov s 5 góly.

Sestoupí Francie opět do divize B?
Kdo věřil, že se Francie vrací na výsluní a hubené roky jsou zažehnány, tak musí být zklamán. Francouzům opět nevyšlo účinkování v elitní divizi A a po sérii šesti porážek si opět po roce zahrají Promotion Final. Na druhou stranu je třeba říci, že Francouzi hráli v mnoha zápasech velmi dobře, ale nevyvarovali se pasáží, ve kterých měli totální výpadky. Například v berlínském zápase proti Rumunsku přišel zkrat v posledních necelých dvou minutách úvodní třetiny, kdy si nechali od soupeře nasázet tři góly a dovolili mu rychlé vedení 4:1. Sice dokázali zápas s vypětím síl v poslední třetině dorovnat, na úder Rumunů v prodloužení odpověď už neměli. V zápase s Itálií naopak vedli Francouzi ve 26. minutě 6:4, přesto odcházeli z hřiště se svěšenou hlavou po porážce 6:8.

Výsledky divize A:

Pátek 3. srpna
Rumunsko – Itálie 4:4 (1:1, 1:3, 2:0), penalty 1:0
Branky: 1-0: Maciuca, min. 10 (1); 1-1: Leghissa, min. 1 (1); 2-1: Corosiniti (vlastní), min. 9 (2); 2-2: Gori, min. 9 (2); 2-3: Corosiniti, min, 5 (2); 2-4: Marrucci, min. 1 (2); 3-4: M. Posteuca, min. 4 (3); I. Posteuca, min. 2 (3)
Penalty: Feudi (ITA) neproměnil, Maciuca (RUM) proměnil – 1:0

Francie – Rusko 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Branky: 1-0 : Samoun, min. 6 (1); 1-1: Shishin, min. 1 (1); 1-2 : Shishin, min. 1 (2); 1-3: Makarov, min. 10 (3); 2-3: Basquaise, min. 9 (3); 2-4: Shishin, min. 9 (3); 2-5: Eremeev, min. 3 (3)

Sobota 4. srpna
Rumunsko – Francie 5:4 (4:1, 0:1, 0:2, 1:0)
branky: 1-0: M. Posteuca, min. 6 (1); 1-1: Favolini, min. 5 (1); 2-1: Maciuca, min. 3 (1); 3-1: Gasset (vlastní), min. 0 (1); 4-1: Florea, min. 0 (1); 4-2: Edouard, min. 8 (2); 4-3: François, min. 6 (3); 4-4: Samoun, min. 5 (3); 5-4 : Croitoru, min. 2 (et)

Rusko – Itálie 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 0-1: Corosiniti, min. 9 (1); 1-1: Krasheninnikov, min. 9 (1); 2-1: Makarov, min. 6 (2); 3-1: Makarov, min. 8 (3); 3-2: Gori, min. 1 (3)

Neděle 5. srpna.
Itálie – Francie 8:6 (3:1, 1:4, 4:1)
Branky: 0-1: Samoun, min.9 (1); 1-1: Gori, min. 9 (1); 2-1: Ramacciotti, min. 4 (1); 3-1: Gori, min. 0 (1); 3-2: Basquaise, min. 5 (2); 4-2: Marrucci, min. 5 (2); 4-3: François, min. 4 (2); 4-4: Basquaise, min. 3 (2); 4-5: Basquaise, min. 1 (2); 4-6: F. Mendy, min. 10 (3); 5-6: Marinai, min. 9 (3); 6-6: Marinai, min. 6 (3); 7-6: Ramacciotti, min. 5 (3); 8-6: Gori, min. 3 (3)

Rusko – Rumunsko 7:2 (2:1, 2:0, 3:1)
branky: 0-1: Florea, min. 11 (1); 1-1: Shishin, min. 8 (2); 2-1: Makarov, min. 6 (1); 3-1: Krasheninnikov, min. 3 (2); 4-1: Eremeev, min. 1 (2); 5-1: Shishin, min. 11 (3); 6-1: Shishin, min. 10 (3); 7-1: Shishin, min. 6 (3); 7-2: M. Posteuca, min. 6 (3)

8. Francie 0 0 2 4 26:38 0

Vp … výhra v prodloužení či v penaltovém rozstřelu, Pp … prohra v prodloužení či po penaltovém rozstřelu

Dlouho se jim postoupit nedařilo, ale nakonec to vyšlo …
Mezi letošními účastníky EBSL nenajdete tým, který byl měl v této soutěži (po zavedení současného formátu v roce 2009) horší bilanci než Německo. Třikrát se Němci pokoušeli postoupit ze základních skupin divize B do Promotion Final, ale ani jednou se jim to nezdařilo. Navíc z letošního losu asi radost neměli, čekalo je silné Turecko nebo neoblíbený Ázerbájdžán, se kterým v posledních letech jen prohrávali. Navíc Němci přebudovávají svůj reprezentační tým, naopak soupeři přijeli do Berlína se stabilním kádrem. To se však Němci snažili kompenzovat herní praxí, vždyť před tímto turnajem již absolvovali třináct zápasů, přičemž řadu z nich absolvovali proti silným soupeřům (Rusko, Portugalsko, Švýcarsko, Nizozemsko nebo Španělsko), což pro ně byla jedna cenná zkušenost za druhou. Trenér Nils Börinschulte se rovněž mohl spolehnout na kvalitní výkony tria legionářů Dos Santose, Ullricha a Romriga, kteří působí ve švýcarské lize. Do úvodních dvou zápasů Němci skvěle vstoupili, podařilo se jim získat brankový náskok (s Ázerbájdžánem 3:0, s Řeckem 2:0) a díky urputné obraně si jej vždy dokázali udržet, byť soupeři v poslední třetině vždy snížili na rozdíl jedné branky. A tak se hned po dvou dnech zrodila překvapivá postupová jistota, jelikož favorizovaným Turkům se nedařilo. Němci dokázali nakonec porazit i je, byť při nich mnohokrát stále štěstí, protože Turci několikrát nastřelili brankovou konstrukci, to však Němci ustáli a došli si pro vítězství 4:1.

Obrovské zklamání pro Turecko
Před sezonou hodně dřeli, často trénovali a absolvovali několik přípravných zápasů. Tak dlouhá herní soustředění v tak hojném počtu s tak velkým počtem tréninkových jednotek zřejmě neabsolvoval žádný jiný evropský tým. Přesto je pro Turky letošní sezona zpackaná. Přitom měl trenér Emrah Aykurt takřka vždy k dispozici kompletní kádr. Velkým nabuzením mohla být i výhra v přípravném zápase nad Ruskem, ale hned v první soutěžním utkáním se získaná pohoda vytratila do ztracena. Kvalifikaci o postup na MS totiž začali Turci vysokou porážkou 1:6 s Nizozemskem. I když hrozbu brzkého vyřazení z kvalifikace odvrátili drtivou výhrou 8:2 nad Norskem, v osmifinále jim stopku vystavila Ukrajina. I účinkování i Evropské lize je rozčarováním. Turci se letos chtěli vrátit mezi elitu divize A, ale místo toho skončili ve skupině poslední. Vydrží Aykurt na lavičce i pro příští sezonu?

Výsledky divize B

Turecko – Řecko 2:5 (1:3, 0:2, 1:0)
Branky: 1-0: Müftüoglu, min. 11 (1); 1-1: Nik. Bertsias, min. 8 (1); 1-2: Kouvaras, min. 5 (1); 1-3 : Bousmpouras, min. 4 (1); 1-4: Nik. Bertsias, min. 7 (2); 1-5: Nek. Bertsias, min. 10 (2); 2-5: Terzioglu, min. 2 (3)

Ázerbájdžán – Německo 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Branky: 0-1: Goller, min. 7 (1); 0-2: Ullrich, min. 5 (1); 0-3: Thürk, min. 6 (2); 1-3: Guliyev, min. 7 (3); 2-3: Baxshaliyev, min. 4 (3)

Turecko – Ázerbájdžán 5:6 (1:2, 3:1, 1:3)
branky: 1-0: Ay, min. 9 (1); 1-1: Kurdov, min. 8 (1); 1-2: Zeynalov, min. 5 (1); 2-2: Sezer, min. 11 (2); 3-2: Eriten, min. 11 (2); 3-3: Baghirov, min. 10 (1); 4-3: Terzioglu, min. 5 (2); 4-4: Baghirov, min. 9 (3); 5-4: Anzaflioglu,min. 4 (3); 5-5: Zeynalov, min. 2 (3); 5-6: Zeynalov, min. 0 (3)

Německo – Řecko 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
branky: 1-0: Thürk, min. 9 (1); 2-0: Romrig, min. 1 (2); 2-1: Bousmpouras, min. 2 (3)

Neděle 5. srpna
Řecko – Ázerbájdžán 3:6 (2:2, 1:2, 0:2)
branky: 0-1: Baghirov, min. 7 (1); 1-1: Papastathopoulos, min. 7 (1); 2-1: Konstantakopoulos, min. 3 (1); 2-2: Elvin Guliyev, min. 2 (1); 2.3: Elvin Guliyev, min. 4 (2); 3-3: Konstantakopoulos, min. 2 (2); 3-4: Zeynalov, min. 0 (2); 3-5: Elvin Guliyev, min. 8 (3); 3-6: Bakshaliyev, min. 4 (3)

Německo – Turecko 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
branky: 1-0: Thürk, min. 6 (2); 2-0: Ullrich, min. 5 (2); 3-0: Ullrich, min. 7 (3); 4-0: Romrig, min. 1 (3); 4-1: Muftuoglu, min. 1 (3)

1. Německo 3 0 0 0 9:4 9
2. Ázerbájdžán 2 0 0 1 14:11 6
3. Řecko 1 0 0 2 9:10 3
4. Turecko 0 0 0 3 8:15 0