Kvalifikace MS: Vítězství nad Gruzií posouvá Čechy dál

Českému týmu se vydařil důležitý duel proti Gruzii a po vítězství 7:4 už se může pomalu poohlížet po svých soupeřích v další fázi kvalifikace. Ještě předtím se však utká o první místo ve skupině s mistry Evropy Ukrajinou.

Po týdenní přípravě vyběhli Češi v Jesolu konečně k zápasu. A vstup do duelu s Gruzií, s níž se naše reprezentace ještě nikdy předtím neutkala, se vyvedl. Po 107 vteřinách otevřel skóre Vyhnal. Soupeř bleskově vyrovnal, ale poté vrátil našim barvám vedení gólman Víšek, který se trefil z vlastní poloviny hřiště. V 10. minutě padly hned tři branky. Salák zvýšil, Gruzínci snížili a Klíma upravil na 4:2 po první třetině.

Ve druhé části už po třech vteřinách skóroval Chalupa na 5:2. V polovině zápasu se pak prosadili potřetí naši soupeři, ale zároveň i Salák z trestného kopu.

Na začátku třetí třetiny Gruzínci naposledy skórovali na 6:4, ale konečnou podobu dal výsledku sedm a půl minuty před koncem svým třetím zásahem Salák.

Češi si tak již zajistili postup do druhé fáze kvalifikace a tedy i pět dalších duelů. Ještě předtím však musí dohrát základní skupinu. V utkání s Ukrajinou půjde o první a druhé místo skupiny F.

Česká republika – Gruzie 7:4 (4:2, 2:1, 1:1)
Branky ČR: Salák 3, Vyhnal, Víšek, Klíma, Chalupa.
ČR: Víšek (25. Hájek) – Fürbacher, Huráb, Kovařík, Klíma, Mižár, Chalupa, Vyhnal, Salák.