Výhra s Gruzií zaručila Čechům dalších šest zápasů

beach soccer

Český tým má za sebou v kvalifikaci o postup na mistrovství světa vítěznou premiéru. Díky zvládnutému duelu s Gruzií si prodloužil pobyt v italském Jesolu o pět dní a zajistil si pořádnou porci zápasů.

To čekání bylo až nekonečné. Po odstoupení Rakouska měli čeští reprezentanti v Jesolu volno celý týden a do prvního duelu kvalifikace vstoupili až ve chvíli, kdy už například skupiny A i B byly kompletně odehrané. Ale čekání se vyplatilo. Tým hrajícího trenéra Martina Chalupy svou premiéru zvládl a zvítězil nad Gruzií 7:4.

„Gruzie nedosahuje zdaleka kvalit soupeřů, se kterými jsme se utkali před týdnem v Catanii. Dnešní zápas jsme měli více méně pod kontrolou a splnili jsme cíl, kterým byl postup ze skupiny,“ hodnotil vydařený duel trenér Martin Chalupa. „Jak jsme opravdu na tom se ukáže v následujících dnech. Zítra nás čekají mistři Evropy z Ukrajiny a jsem rád, že po dnešní výhře máme možnost dát šanci klukům, kteří toho na mezinárodní úrovni ještě tolik neodehráli,“ dodává zkušený fotbalista, který v pondělí nastoupil již ke svému 89. mezistátnímu zápasu a vstřelil 59. branku.

Skóre zápasu načal již po 107 vteřinách Filip Vyhnal, který nastoupil do jubilejního čtyřicátého utkání za reprezentaci. „Od trenéra jsme byli dobře nachystaní. Věděli jsme, co můžeme od Gruzie očekávat, a to se potvrdilo. Snažili jsme se hrát aktivně a vytvořili si spoustu šancí. Nakonec jsme vstřelili sedm branek a zápas zvládli. Ale teď už regenerujeme a nabíráme síly na zítřejší zápas o první místo ve skupině proti čerstvým mistrům Evropy z Ukrajiny,“ komentoval zápas Vyhnal.

Spokojený byl po zápase i další zkušený reprezentant Tomáš Huráb. „Bylo důležité, že jsme šli vždy do vedení. Potom bylo zlomové, že dostali červenou kartu a že se nám dařilo v zakončení,“ shrnul dění na písku.

Díky tomu, že se utkání s Gruzií hrálo už od 9 hodin, mají Češi hodně prostoru na nabrání sil. V úterý po poledni je čekají Ukrajinci a na zápas se všichni moc těší. Aby také ne, vždyť proti čerstvým mistrům Evropy nehrajete každý den.

V zápase nepůjde jen o první a druhé místo ve skupině F, ale také o další soupeře v rozhodující fázi o postup na mistrovství světa. Vítěz české skupiny se utká s Moldávií a pravděpodobně s Ruskem a Polskem. Tým ze druhého místa půjde do soubojů s Itálií, pravděpodobně Německem a druhým nejlepším ze třetích míst.

České reprezentanty čeká celkem sedm zápasů v sedmi dnech. Po základní skupině a nadstavbě se totiž bude hrát ještě o konečné umístění.