Slavia slaví titul! Ve finále zdolala Bohemians, třetí končí Ladronka

Už je to uděláno, už je to hotovo! Na český trůn plážového fotbalu se po roční odmlce vrací hráči BS Slavia Praha. Čtvrtý tým po základní části zvládl skvěle nedělní Final Four Fortuna Beach Soccer League, po těsné výhře v semifinále nad Ladronkou (6:5) dokázal v repríze loňského finále zdolat i Bohemians. Výhru 4:3 řídil dvěma brankami Dominik Andrle. „Sešívaní“ získali druhý titul v historii, v bitvě o bronz slavila Ladronka.

Krásné počasí, parádní atmosféra, letošnímu Final Four nic nechybělo. Začalo se pěkně zostra hned v prvním dopoledním semifinále. Vítěz základní části Ladronka svedla skvělou bitvu se Slavií, po které se z výhry 6:5 a postupu do finále radovali „sešívaní“.

Druhý semifinálový boj už přinesl jednoznačnější průběh. Obhájce titulu z Bohemians si poradili s Villagers Uherské Hradiště 6:1 a mohli se radovat z dalšího postupu do finále.

V utkání o 3. místo se na medailové umístění vrátila Ladronka, kterou táhl v neskutečné formě hrající Tomáš Huráb. Zkušený reprezentant nasázel během sedmi ligových utkání hned 25 gólů a stal se nejlepším střelcem ročníku. Jeho čtyři branky pomohly pražskému týmu v bitvě o bronz k výhře 8:3 nad Vesničany, kteří svůj historický ročník zakončí na 4. místě.

A pak přišlo na řadu finále. Slavia proti Bohemians, potřetí v řadě (počtvrté, pokud započítáme ještě rok 2018, kdy současná osa Slavie hrála za ČR U21). Zápas dvou nejlepších týmů z posledních sezon. Na úvodní gól si ale diváci v Beach-aréně museli počkat hodně dlouho…

Pořádná přestřelka se rozjela až v závěrečné části. Skóre otevřel hlavičkou Dominik Andrle, jenže rovnou z rozehrávky srovnal Martin Boček. O pár chvil později vrátil Slavii vedení Lukáš Trampota. „Klokani“ se nevzdali, o další vyrovnání se postaral David Radosta, hrdina loňského finále.

Z nařízené penalty poslal „sešívané“ znovu do vedení svým druhým gólem v utkání Andrle a o dvě minuty později přidal čtvrtý gól Slavie Lukáš Kubišta. Radostovi se ještě podařilo snížit na 3:4, více už ale Bohemians nezvládli. Z druhého titulu v historii se radovala Slavia!

Konečné pořadí Fortuna Beach Soccer League 2021:

1. BS Slavia Praha
2. BS Bohemians 1905
3. BS Ladronka Praha
4. BS Villagers Uherské Hradiště
5. BS Dukla Praha
6. Artful BSC

Individuální ocenění:

Nejlepší střelec: Tomáš Huráb (BS Ladronka Praha) – 25 gólů

Nejlepší hráč: Lukáš Trampota (BS Slavia Praha)

Nejlepší brankář: Jan Bártl (BS Slavia Praha)