Mistři ze Slavie: Pořád jsme věřili. Měli jsme velký hlad po vítězství

Po dvou letech se vrátili na český trůn. Plážoví fotbalisté Slavie ovládli nedělní Final Four Fortuna Beach Soccer League a po finálové výhře 4:3 nad Bohemians oslavili druhý titul v historii. „Nádherné pocity, jsme strašně šťastní, po dvou letech to konečně zase vyšlo,“ prohlásil šťastný Lukáš Trampota, který byl potřetí v řadě vyhlášen nejlepším hráčem soutěže. „Pocity? Samozřejmě krásný,“ dodal kapitán Filip Jeřábek.

Po loňské prohře ve finále se Slavia chtěla letos vrátit na český trůn. Úvod základní části se „sešívaným“ nicméně vůbec nepovedl. První duel proti Villagers ztratili v poslední vteřině (3:4), následovaly porážky od Bohemians (4:5) i Ladronky (6:7 po penaltách).

Tři zápasy, nula bodů. „Nebylo to ideální, byl to dlouhý týden. Mezi kluky proběhly i nějaké promluvy, museli jsme si to vyříkat i trošičku důrazněji. Na hlavu to bylo hodně těžké, protože nejsme zvyklí takhle špatně odstartovat do sezony, prohrát tři zápasy v řadě,“ zmínil Filip Jeřábek.

„Pořád jsme věřili, že na to máme, že výsledky přijdou,“ přidal Lukáš Trampota k bídnému vstupu do ročníku. „Věděli jsme ale, jaké máme soupeře druhý víkend. Věděli jsme, že když budeme hrát svoji hru, poctivě, bez nějakých blbostí, tak že to uděláme.“

Během druhého hracího víkendu musela Slavia vyhrát oba zápasy. A povedlo se, výhru 6:2 nad Artful řídil hattrickem právě Trampota. Přímou bitvu o postup do Final Four, v podstatě takové čtvrtfinále, pak mistři z roku 2019 zvládli suverénně, když Duklu deklasovali i s čistým kontem 6:0. V tomto utkání pro změnu dvakrát pálil Jeřábek.

„Ukázala se naše síla, že jsme na poslední chvíli dokázali postoupit. Zabrali jsme a i pod tlakem jsme dokázali podat slušné výkony, zejména s Duklou jsme odehráli zápas prakticky bez chyby. Jsem rád, že jsme ukázali, že kromě nohou máme i hlavu poměrně silnou,“ těšilo Jeřábka.

Do Final Four postoupili „sešívaní“ ze čtvrtého místa. V semifinále na ně tedy čekal vítěz základní části – Ladronka. Poměrně divoký duel přinesl 11 branek. O jeden víc dali slávisté, a tak se mohli radovat z dalšího postupu do finále. Třetího pod názvem Slavia, jinak už čtvrtého, jelikož osu finalistů z roku 2018 (ČR U21) tvoří právě současný kádr Slavie.

A finále? Tradičně urputná a vyrovnaná bitva proti Bohemians. Úvodní dvě třetiny nepřinesly ani jednu branku. „S Bohemkou to máme podobně skoro vždy. Dobře se známe, v české lize se potkáváme furt, víme co od sebe čekat. Pak je těžké se nějak prosadit, protože se ničím novým nepřekvapíme. Vždycky je to boj, je to o jednom, dvou gólech,“ vysvětlil důvod atypického vývoje zápasu Trampota.

„Známe se, hrajeme proti sobě hrozně často. Víme, kdo co umí, kdo je jaká individualita, taktiky máme navzájem nastudovaný. Takže se nám hraje proti sobě těžko, protože se nějakým způsobem mažeme. Dokud byly síly, tak jsme se dokázali bránit, že to bylo 0:0. Ve třetí třetině už s únavou přichází i chyby, z toho pramenily góly,“ dodal kapitán Jeřábek.

Ano, v závěrečném dějství se rozjela přestřelka. O jeden gól šťastnější byla nakonec Slavia, která po výhře 4:3 slavila druhý titul v historii. K němu pomohly i dvě polské posily – Mateusz Wardziński a Dawid Burzawa, spoluhráči Trampoty z polské ligy. „Kontaktovali jsme se po druhém víkendu, že tady je šance přijet. Oni byli hrozně rádi, užili si to tady a hodně nám pomohli,“ těšilo Trampotu.

„Měli jsme velký hlad po vítězství a samozřejmě nám pomohli i kluci z Polska, kteří předvedli skvělé výkony a hrozně nám pomohli, takže jim moc děkuju,“ dodal k posilám Jeřábek.

Nejlepší plážový fotbalista za rok 2020 si potřetí v řadě odnesl cenu pro nejlepšího hráče české nejvyšší soutěže. „Strašně si toho vážím. Neberu to tak, že jsem nějaká hvězda, protože je to zásluha celého týmu. Pracovali jsme výborně jako tým, jsem strašně šťastnej, že to dopadlo tak, jak dopadlo. Ten hráč je něco navíc, hlavní je ale vítězství.“

Po dvou letech si slávisté mohli užít mistrovské oslavy. Sice titul vyhráli v neděli, nějaké zapíjení poháru i tak muselo padnout. „Řídit to budou známé firmy, takže Valeš, Bártl, ti to celé povedou!“ měl s úsměvem jasno kapitán Jeřábek.

Lukáš Trampota ještě na závěr pochválil prostředí, ve kterém se letošní ročník odehrál. Premiérově to bylo v nové Beach-aréně v Radlické ulici. „ Je to úplně bombový. Jsme doma, je to náš areál, kde můžeme trénovat, jak chceme a kdykoliv chceme. Zápasy měly výbornou atmosféru, bylo tady i hodně fanoušků, za což jim děkuju,“ zmínil.

Final Four 2021