Superliga: Favorité si s chutí zastříleli

Ani páté kolo Superligy nezměnilo nic na tom, že týmy Bohemians 1905 a Plzeň Team pokračují v soutěži bez ztráty bodu. Klokani v pondělí porazili lehce Braník 7:2, Plzeň Team převálcoval Žižkov dokonce 10:2. Rozhodnout o titulu může již příští kolo, kdy je na programu vzájemný zápas dvojice vedoucích týmů. Pokud jeden z nich zvítězí v základní hrací době, zajistí si tím s předstihem jednoho kola mistrovský titul a účast v příštím ročníku Ligy mistrů.
Při úvodním zápase 5. kola museli diváci čekat na úvodní gól do 11. minuty. Střelecké čekání prolomil jako první Josef Vladyka, který dostal do vedení klokany. Jeho gól jakoby zlomil střelecké zakletí a jeho spoluhráči v následujících dvou minutách přidali další dvě trefy. První ligový gól si připsal i Lukáš Smíšek. Na druhé straně se rovněž prosadil debutant Federico Manica, ale hráči Bohemians nedovolili svému soupeři se přiblížit na rozdíl menší dvou branek. Naopak zejména v závěrečné třetině díky gólům Martina Bočka své vedení navýšili až na konečných 7:2.
Loni Ladronka těsně přišla o titul, letos se její účast v lize změnila boj o čtvrté místo. K tomu v 5. kole vykročila důležitým vítězstvím nad Moe´s, které porazila 8:6. Plzeňskému týmu jako tradičně utekl soupeř do gólového trháku, který i přes tradiční finiš nedokázal odmazat. Ladronku táhl za vítězstvím reprezentační obránce Tomáš Huráb, který se do střelecké listiny zapsal čtyřikrát. Zejména jeho dvě branky v úvodu druhé třetiny přispěly k vytvoření dostatečného náskoku, který rozhodl o přidělení bodů ve prospěch Ladronky.
V souboji ligových nováčků Plzeň – Žižkov to byla dlouho výsledkově vyrovnaná bitva a pražský klub se držel po úvodní dvě třetiny na dostřel zisku bodů. V poslední třetině ale jeho naděje rozmetala plzeňská ofenzivní smršť, které vévodil zejména Tomáš Peteřík. Ten v průběhu celé sezony prokazuje střeleckou formu a s bilancí 13 gólů se posunul do čela tabulky střelců Superligy. Plzeň Team Žižkov převálcoval v poslední třetině 7:1, celkově 10:2 a udržel tak v ligové tabulce krok s Bohemkou.

BS Bohemians 1905 – BS Braník Praha 7:2 (2:0, 3:2, 2:0)
branky: 11. Vladyka, 12. Smíšek, 13. Stejskal, 21. Boček, 24. Stejskal, 29. Boček, 33. Boček – 17. Manica, 23. Průša
Sestavy: Bohemians: Miller, Víšek – Chalupa, Mandík, Stejskal, Boček, Smíšek, Vladyka
BraníK: Blažek – Matera, Robb, Kodytek, Drahoš, Průša, Manica, Halas
Moe´s Plzeň – BS Ladronka Praha 6:8 (1:2, 2:6, 3:0)
Branky: 8. Kouřim, 13. Kouřim, 20. Vlastní Sklenář, 31. Sirotek, 33. Kouřim, 36. Vlk – 8. Kropík, 9. Huráb, 14. Huráb, 16. Huráb, 19. Dlouhý, 20. Dlouhý, 22. Huráb, 23. Vodehnal
Sestavy: Moe´s: Karal – Kouřim, Sirotek, Michalec, Primas, Samek, Pekník, Vlk
Ladronka: Šerák – Fuchsa, Huráb, Vodehnal, Sklenář, Dlouhý, Spal, Kropík, Eisman
FK Viktoria Žižkov – Plzeň Team 2:10 (0:1, 1:2, 1:7)
branky: 17. Fojtek, 34. Papírník – 10. Peteřík, 13. Fürbacher, 14, Vavrač, 25. Peteřík, 28. Fürbacher, 28. Forman, 30. Peteřík, 31. Peteřík, 34. Fürbacher, 36. Holý
Sestavy: Žižkov: Fišer – Horejc, Macek, Karel, M. Lukič, Vondráček, Šrám, Fojtek, Papírník
Plzeň: Daněk – Holý, Forman, Mižár, Fürbacher, Peteřík, Vavrač