Tomáš Lukič: Žižkov by měl hrát o první příčky

beach soccer

Stal se jednou z komet letošní sezony. Byť neodehrál všechny ligové zápasy Superligy, zařadil se mezi střelecké objevy. Tomáš Lukič (na fotce vlevo v souboji s Tomáš Peteříkem) se stal se 7 góly nejlepším střelcem Žižkova a zejména hráčům Moe´s se ještě teď musí zdát o jeho pěti brankách v jejich síti. V lize tak zastoupil svého staršího bratra Matěje, kterého trápily zdravotní problémy.

Tomáš Lukič dostal šanci i v národním týmu a společně s ním odcestoval na turnaj do Běloruska. V 17 letech se stal nejmladším hráčem, který za plážovou reprezentaci nastoupil a dokonce se mu podařilo vstřelil i gól.

V posledních kole jste odehráli zápas s Bohemkou (pozn. porážka 3:14). Jak by vyznělo jeho hodnocení?

Poslední Ligové utkání nemůžu přímo hodnotit, jelikož jsem kvůli fotbalovému soustředění chyběl. Můžu hodnotit jen podle výsledku, který jsem se dozvěděl přes web. A musím přiznat, že takhle vysoká prohra je pro mě trošku zklamaní. I když síla Bohemians nejde popřít.

Žižkov byl nováčkem Superligy. Panuje po premiérové sezoně spokojenost nebo zklamání?

Já osobně jsem spokojený, ale pokud bych měl hodnotit celkovou hru Žižkova, jsem trochu smutný. Podle mého názoru by Žižkov měl hrát o první příčky ligy, nikoliv se trápit ve spodních příčkách. Pro nadcházející sezonu věřím v lepší výsledky.

V průběhu sezony nastoupilo za Žižkov hodně hráčů. Podařilo se najít základní osu sestavy pro další sezony?

Myslím, že neustálé změny v týmu jsou první věc, co nám nejvíce ubližuje. Chybí nám stálý a jednotný tým. Pro nadcházející sezonu zvažujeme a vymýšlíme nejlepší možné tahy pro základní sestavu.

Patřil jste mezi nejlepší střelce sezony, což Vám přineslo pozvánku do reprezentace. Jaké si odnášíte pocity z turnaje z Běloruska?

Ano, sezona pro mě byla střelecky dost pozitivní. Pozvánka mi každopádně udělala radost. Mezinárodní úroveň se nedá absolutně přirovnat k naší Superlize. Náš výběr v Bělorusku měl těžký úkol, bohužel se nám nepodařilo vytvořit úspěch, ale nemohu říct, že zápasy nebyly vyrovnané.  Obě prohry byly dost nešťastné. Určitě mě překvapila síla Běloruska, které hrálo velmi dobře. Náš tým byl hodně mladý a nezkušený co se týče mezinárodních kvalit.