Beach Soccer Stars v Dubaji

Sezóna plážového fotbalu se pomalu blíží ke konci a jak je již zvykem v Dubaji se každoročně koná Huawei Intercontinental Cup a Beach Soccer Stars. Českou republiku na této prestižní akci zastupovali Václav Kudrna – zástupce FAČR, Jan Dámec – předseda plážové kopané a Jindřich Knödl – marketingový manažer.

Turnaj nabídl mnoho zajímavých zápasů a z celkového vítězství se radoval tým Íránu. Ve finále porazil Rusko 4:2, v semifinále si Brazílie pohlídala náskok a porazila Egypt 5:3. Překvapením je páté místo pro USA, které v základní skupině dostalo ve třech zápasech 28 branek a nezískalo ani bod. Následně zvítězilo 2x v play off a předskočilo Španělsko, SAE a Tahiti.

Před samotným vyhlášením sezóny 2018 byly představeny nové žebříčky týmů a  akce pro rok 2019. Již nyní je jasné, že kalendář bude nejvytíženějším v historii. Plážový fotbal tak budeme sledovat po celý rok a můžeme se těšit na Evropskou ligu, FIFA MS, Evropské OH a nově Beach Games v San Diegu.

BeachSoccerStars 2018:
Dream tým: Andrade (Portugalsko), Ozu (Japonsko), Bruno Xavier (Brazílie), Datinha (Brazílie), Llorenç (Španělsko)
Nejlepší hráč: Llorenç (Španělsko)
Nejlepší hráčka: Fedorova (Rusko)
Nejlepší akce: Nazaré (Portugalsko)
Nejlepší brankář: Andrade (Portugalsko)
Nejlepší gól: Edu (Španělsko)
Talent roku: Moradi (Írán)
Nejlepší trenér: Gilberto (Brazílie)

 

Foto Beach Starshttps://beachsoccer.photoshelter.com/gallery/BEACH-SOCCER-2019-SEASON-LUNCH/G0000uO4OfuAeTmY/C0000qLMmK5TUOCA

Foto Beach Season Lunchhttps://beachsoccer.photoshelter.com/gallery/BEACH-SOCCER-STARS-2018/G0000sTVGFYu_QzA/C0000qLMmK5TUOCA