Bělorusko odstartovalo přípravu, vedl ji nový trenér

beach soccer

Netradičně teplé počasí přimělo některé týmy vyrazit na písčitý terén a zahájit přípravu na novou sezonu. Platí to například pro Bělorusko, které v únoru oznámilo změnu na postu hlavního trenéra.

Ten v loňské sezoně zastával zkušený exreprezentant Alexandr Bogaichuk, ale vedení týmu se rozhodlo pro letošek angažovat zahraničního trenéra. Lavičce Bělorusů tak bude velet Brazilec Gilberto da Costa, který dříve vedl i brazilský národní tým, s ním dosáhl tří titulů z MS v letech 2002 – 2004.

Běloruský tým má jako účastník divize A EBSL slušnou šanci se kvalifikovat na Evropské olympijské hry, které v roce 2015 hostí Baku. V sprnu se pak koná kvalifikace o postup na MS. K postupu na obě akce má pomoci i změna na pozici trenéra. Gilberto se chce v úvodu svého angažmá zaměřit na zlepšení práce obránců.

Na úvodním soustředění nechyběly tradiční opory jako Ivan Miranovich, Andrey Davidovich, Valery Makarevich, Vadim Bokach, Vitaly Krupitsa nebo Igor Brishtel. Na pilotní kemp si však přizval i několik nováčků.

V rámci přípravy odehrál běloruský tým, složený převážně z hráčů klubu Bate Borisov, čtyři zápasy s týmy z íránské ligy. Ve všech odešel sice poražen, ale jeho výkonnost se postupně zlepšovala. Další soustředění je na programu od 17. do 22. března v Petrohradu.