BSWW Tour: Na úvod Paraguay porazila Španělsko 6:4

Paraguay i nadále válí. Po skvělých výkonech v kvalifikačních bojích o postup na Tahiti, kde tento tým skončil druhý, skvěle zahájil i své vystoupení na turnaji Copa Pílsener v Salvadoru. Na úvod Paraguayci přehráli Španělsko, dalšího již jistého účastníka MS, v poměru 6:4. Porážku evropského týmu nedokázala odvrátit ani skutečnost, že v jeho sestavě nechybělo několik tradičních opor (Amarelle, Lima). Paraguay byla dlouho o krok vpředu a několikrát se ujala průběžného vedení (1:0, 2:1 a 3:2).  Ve druhé třetině ale Španělé utkání otočili a poprvé se dostali do jednobrankového vedení. Poslední část zápasu však ovládli Paraguayci, soupeři nedovolili již ani jednou skórovat a sami se prosadili hned třikrát. Svým hattrickem k vítězství přispěl zejména Lopéz. Ve druhém zápase se z vítězství radoval domácí výběr Salvadoru. K radosti domácího publika v sestavě nechyběla jedna z největších tamních hvězd Frank Velasquez, který se dlouhodobě dával dohromady ze zranění kolena, které utrpěl v přípravném utkání v roce 2011. Comeback na velkou scénu to byl úspěšný, když ukázal, že góly střílet nezapomněl a soupeřovu obrannou tvrz překonal třikrát. Oním soupeřem byla Kostarika, která skvěle zápas začala a vedla 3:1 po první třetině. V dalších 24 minutách se ale projevila vyšší kvalita ofenzivní síly domácích, kteří dovedli zápas do vítězství 9:5.

Výsledky:

Kostarika – Salvador 5:9
branky: 0-1: Portillo, min. 9 (1); 1-1: Rodríguez, min. 4 (1); 2-1: Córdoba, min. 2 (1); 3-1: Mena, min. 1 (1); 3-2: Elmer, min. 0 (1); 3-3: Torres, min. 5 (2); 3-4: Agustín, min. 3 (2); 3-5: Frank, min. 1 (2); 3-6: Elmer, min. 0 (2); 4-6: Jhonson, min. 8 (3); 4-7: Frank, min. 5 (3); 4-8: Elmer, min. 4 (3); 5-8: Mendoza, min. 2 (3); 5-9: Frank, min. 1 (3)

Španělsko – Paraguay 4:6
branky: 0-1: Moran, min. 10 (1); 1-1: Amarelle, min. 10 (1); 1-2: Moran, min. 10 (1); 2-2: Amarelle, min. 3 (1); 2-3: López, min 0 (1); 3-3: Amarelle, min. 10 (2); 4-3: Juanma, min. 1 (2); 4-4: Barrientos, min. 2 (3); 4-5: López, min. 1 (3); 4-6: López, min. 0 (3);