BSWW Tour: Německo lepší na penalty

Český tým prohrál dnešní duel s Německem až v penaltovém rozstřelu a zítra si zahraje o třetí místo se Slovenskem, které padlo 4:5 s domácím Rakouskem. Vedení v zápase se ujal německý tým brankou Thürka, ale ještě v průběhu úvodní části se výběru Michaela Lukiče podařilo vývoj zápasu otočit po brankách dvojice sehraných klokanů Boček – Stejskal.

Němci však znovu strhli vedení na svou stranu a i když Boček vyrovnal na 3:3, opět se jim podařilo následně brankově odskočit. Tentokrát v průběhu závěrečné třetiny utelkli do vedení 5:3.  I to se českým hráčům podařilo odmazat a po gólech Stejskala a Mižára dospěl zápas do prodloužení. V něm další branku ani jeden tým nepřidal a rozhodnout tak musely penalty. V nich byli Němci úspěšnější v poměru 5:4.

ČR – Německo 5:5 (2:1, 0:1, 3:3), penalty 4:5
branky: 10. Boček, 12. Stejskal, 25. Boček, 32. Mižár, 33. Stejskal – 6. Thürk, 20. Thürk, 25. Kniller, 28. Bullerjahn, 31. Neumann.

sestavy:
ČR: Tomáš Židlický – Martin Boček, Pavel Stejskal, Michal Salák, Filip Vyhnal, Tomáš Nosek, Tomáš Huráb, Josef Vladyka, Jakub Mižár

Německo: Dennis Storm, Steffen Makschin – Anton Kniller, Oliver Romrig, Sascha Weirauch, Peer Petry, Manuel Mönch, Robert Bullerjahn, Sören Neumann, Christoph Thürk

Rakousko – Slovensko 5:4