BSWW Tour: Salvador vyfoukl druhé místo Španělsku

Velkou spokojenost šlo vyčíst z tváří hráčů Paraguaje, kteří vyhráli na turnaji Copa Pilsener všechny zápasy. Na závěr turnaje si připsali výhru i nad Kostarikou, které připustili za stavu 4:0 zdramatizovat zápas a dovolili soupeři vstřelit tři góly během necelých tří minut v závěru druhé třetiny. Ta závěrečná byla ale opět v režii Paraguayců, kteří ji vyhráli 3:1 a celkově zápas 7:4. Hattrickem k tomu pomohl Pedro Morán, který si tím zajistil prvenství mezi střelci turnaje. Zápas mezi Salvadorem a Španělskem byl zápasem o konečné druhé místo. Mnohem lépe do něj vstoupil domácí Salvador, který si postupně vypracoval vedení 3:0, které nádherným sólem pečetil kapitán Agustin Ruiz. Španělé ale o minutu později snížili, když Amarelleho rohový kop našel na zadní tyči Cintase. Domácí však výhru udrželi, jelikož Španělé se prosadili již jen jedinkrát, když Llorenç proměnil přímý kop z obranné poloviny hřiště. Salvador si tak oproti loňskému ročníku o jednu příčku polepšil, na turnajové prvenství si ale bude muset počkat nejméně další rok. Pro hráče Salvadoru i Kostariky to byla kvalitní příprava pro blížící se kvalifikační boje o postup na MS 2013, které se uskuteční na Bahamách od 8. do 12. května.

Salvador – Španělsko 3:2
branky: 1-0: Frank, min. 10 (1); 2-0: Torres, min. 5 (1); 3-0: Agustín, min. 9 (2); 3-1: Cintas, min. 8 (2); 3-2: Llorenç, min. 9 (3);

Paraguay – Kostarika 7:4
branky: 1-0: Herrera, min. 3 (1); 2-0: Zayas, min. 11 (2); 3-0: Morán, min. 7 (2); 4-0: Morán, min. 3 (2); 4-1: Córdoba, min. 3 (2); 4-2: Cordoba, min. 2 (2); 4-3: Mendoza, min. 1 (2); 5-3: Morán, min. 10 (3); 6-3: López, min. 7 (3); 7-3: Zayas, min. 4 (3); 7-4: Jhonson, min. 1 (3)

předchozí výsledky: Španělsko – Paraguay 4:6, Kostarika – Salvador 5:9, Španělsko – Kostarika 7:1, Salvador – Paraguay 4:7

konečné pořadí: 1. Paraguay 9 bodů, 2. Salvador 6 bodů, 3. Španělsko 3 body, 4. Kostarika 0 bodů