BSWW zveřejnila harmonogram letošní sezony

beach soccer

Opět na přelomu února a března zveřejnila BSWW jízdní řád letošních mezinárodních turnajů v plážovém fotbale pro evropské týmy. Zatím však neznáme obsazení jednotlivých akcí. BSWW si rovněž vyhrazuje právo harmonogram pozměnit.

EBSL expanduje do nových míst …

Evropská liga bude mít letos úctyhodných sedm dílů a zamíří netradičně i do Polska (Sopoty) nebo Maďarska (Siófok), což by byla zajímavá místa pro český tým s ohledem na cestování. V kalendáři dále zůstaly tradiční destinace v Itálii, Rusku, Francii, Holandsku a také ve Španělsku, kde se opět uskuteční závěrečný podnik celé série.

A zase ten srpen …

Nás příliš nepotěšil termín španělského turnaje, jelikož se opět odehraje v pro nás nepopulárním srpnovém čase (14. – 17. 8.), kdy už naplno běží fotbalové ligy. BSWW se tak rozhodla pro stejné období, jako v letech 2011 až 2013. Z harmonogramu EBSL naopak po loňské premiéře vypadl Kyjev.

Evropská liga je v letošním roce zároveň kvalifikací na Evropské olympijské hry, které v roce 2015 hostí Baku. Z divize A se na tento turnaj probojuje šest nejlepších týmů, které kromě pořadatelského celku doplní i nejlepší tým divize B. Šanci tak má i český národní tým.

Evropská liga:
6. – 8. 6. (Catania – Italy)
20. – 22. 6. (Valence – France)
27. – 29. 6. (Sopoty – Poland)
11. – 13. 7. (Moscow – Russia)
18. – 20. 7. (The Hague – Holland)
8. – 10. 8. (Siófok – Hungary)
14. – 17. 8. (Superfinále, Promotion final, Torredembarra – Spain)

Liga mistrů i s klokany

Druhý ročník Euro Winners Cupu, ligy mistrů plážového fotbalu, je naplánován na 27. až 31. května. Soutěže by se rád zúčastnil i český mistr BS Bohemians 1905. Do harmonogramu se vrací po dvouleté pauze i Euro Cup, který by se konal o týden dříve.

Posledním vrcholem sezony bude pro evropské týmy kvalifikace o postup na MS. To by se mělo hrát, netradičně pro Evropu, až v září. Aktuálně je možné jej najít v kalendáři od 4. do 14. září, což některým týmů ztíží sestavování nominací.