Češi jsou pro finále favority, chtějí vyhrát všechna tři utkání

beach soccer

Od pátku do neděle se v beach klubu Na Korábě uskuteční závěrečný turnaj Central Europe Cupu. Česká reprezentace v něm bude vystupovat v roli favorita. Týmy Slovenska, Dánska a Rakouska však určitě přijedou do Prahy bojovat a co nejvíce našemu výběru cestu za prvenstvím znepříjemnit.

„Tři utkání ve třech dnech se soupeři na naší úrovni velmi vítáme. Pro nás se jedná o ostrou generálku před odletem na kvalifikaci Evropské ligy do Španělska. Chceme všechna utkání vyhrát a odlétat v dobré psychické pohodě,“ říká trenér české reprezentace Martin Chalupa.

Mezi čtveřicí rozhodčích jsou dva zástupci České republiky a dva ze zahraničí. Na vše bude dohlížet delegát z organizace Beach Soccer World Wide.

Pojďme si představit jednotlivé účastníky turnaje.

ČESKÁ REPUBLIKA

Pořadí v evropském žebříčku: 16. místo.
Nominace: Michal Kýček, Petr Víšek, Filip Vyhnal, Jakub Mižár, Jaroslav Kovařík, Michal Salák, Martin Boček, David Radosta, Tomáš Huráb, Tomáš Nosek.

RAKOUSKO

Pořadí v evropském žebříčku: 20. místo.
Nominace: Patrick Stummer, Jürgen Elmer, Daniel Steinbeiss, Philipp Peterstorfer, Andreas Gahleitner, Fabian Paschl, Silvio Mayr, Mustafa Cetinyürek, Shafigh Hakim, Christoph Oberegger.
Bilance s českým týmem: 1 výhra, 5 porážek.
Poslední vzájemný duel s ČR: 19. 7. na turnaji v Linzi, 3:3 (pk. 2:3).

SLOVENSKO

Pořadí v evropském žebříčku: 25. místo.
Nominace: Marián Dvoran, Peter Barinec, Marek Kostoláni, Marek Tomiš, Tomáš Varga, Marek Pecho, Ján Štajer, David Čarnogurský, Pavol Bureš, Michal Kanyai.
Bilance s českým týmem: 2 výhry, 10 porážek.
Poslední vzájemný duel s ČR: 19. 6. přátelsky v Praze, 4:1.

DÁNSKO

Pořadí v evropském žebříčku: 31. místo.
Nominace: Mik Wallin Skott, Oliver Lindberg-Levin, Soren Gram Madsen, Morten Ytte Olsen, K. Dewaegenaere Ryding, Kennie Rosaeg Larsen, Redkjaer Redkjaerhus, Rasmus Lyng Andersen, Dan Storm, Tim Vigilsen Wiese.
Bilance s českým týmem: ještě spolu nehrály.

ROZHODČÍ

Csaba Baghy (Maďarsko), Christian Zimmermann (Švýcarsko), Libor Kaštánek (ČR), Jiří Lasch (ČR).

DELEGÁT BSWW

Ricardo Garcia (Španělsko).