Češi slavili i na Slovensku! Z titulu BSC Hustý se radovala čtveřice legionářů

Český plážový fotbal slaví další úspěch. David Radosta, Filip Vyhnal, Michal Folejtar a Matěj Přibyl se minulý víkend stali mistry slovenské ligy v beach socceru, která se hrála vůbec poprvé organizovaně. Česká čtyřka pomohla k titulu týmu BSC Hustý, který v rozhodujícím zápase porazil účastníka naší Superligy – BS ViOn Slovakia.

Finálová část slovenské ligy se hrála v neděli v Hlohovci. O titul se porvaly tři týmy – BSC Hustý, BS ViOn Slovakia a Senecký KPF. První dva celky bez potíži zvládly duel proti Senci a v posledním zápase se tak v přímém souboji utkaly o titul.

Po dvou třetinách byl stav 3:3, následovala ale obrovská smršť v závěrečném dějství (7:0) a titul tak po konečném výsledku 10:3 slavil tým Róberta Hustého, který získal už třetí mistrovský titul v řadě.

Michal Folejtar, David Radosta a Filip Vyhnal tak během léta přidal už druhý titul poté, co v červenci slavili v české Superlize s Bohemians. Folejtar nasázel ve dvou zápasech finálové části slovenské ligy šest gólů (dva hattricky), Radosta se trefil třikrát, Vyhnal dvakrát a Matěj Přibyl z Dukly vstřelil jednu branku.

Výsledky finálové části slovenské ligy v plážovém fotbale (Hlohovec, 8. 8. 2020):

BS ViOn Slovakia – Senecký KPF 8:5 (2:2, 2:1, 4:2)
Branky: Letko 6, Kanyai, Rusiňák – P.Bakuš 2, Fialek, Hrnčiar, Kovalčin vl.

Senecký KPF – BSC Hustý 3:9 (0:5, 2:3, 1:1)
Branky: Zelman, Hrnčiar, P.Bakuš – Folejtar 3, Hustý 2, Radosta, Čarnogurský, Bureš, Vyhnal

BSC Hustý – BS ViOn Slovakia 10:3 (2:1, 1:2, 7:0)
Branky: Folejtar 3, Radosta 2, Čarnogurský, Vyhnal, Hustý, Přibyl, Lipovský