Češi v kvalifikaci Evropské ligy začnou proti Nizozemsku

beach soccer

Jednotlivé kvalifikační skupiny Evropské ligy, divize B už také znají konkrétní rozpisy. Češi, kteří jsou v jedné ze dvou tříčlenných skupin, svou skupinu budou zahajovat i končit.

Do nižší divize Evropské ligy se pro letošní ročník přihlásilo více týmů než loni, a tak také hrací systém bude jiný. Čtrnáctka účastníků byla rozdělena do čtyř skupin – dvou čtyřčlenných a dvou tříčlenných. Češi jsou v té méně početné, takže jejich cesta na evropské finále vede pouze přes dvě utkání.

To první odehrají ve španělském Sanxenxo v pátek 8. července od 14.15 hodin proti Nizozemsku. V sobotu se pak střetnou s Nizozemci Norové a skupinu ukončí Češi v neděli 10. července od 13.45 hodin s Nory.

Ze čtyř skupin Divize B postoupí na Promotional finále do Catanie sedm celků. Vítězové, plus tři nejlepší ze druhých míst, přičemž ve skupinách, kde jsou čtyři účastníci, se nebude počítat výsledek utkání s týmem, který skončí na posledním místě.

Spolu s „českou“ skupinou se bude ve Španělsku hrát ještě jedna skupina Divize B, kde jsou Anglie, Andorra a Turecko, a také dvě skupiny Divize A, jichž se účastní domácí Španělsko, Švýcarsko, Německo, Ukrajina, Francie, Řecko, Rumunsko a Portugalsko.

V dalších skupinách Divize B jsou Moldávie, Kazachstán, Srbsko a Estonsko (v Moskvě od 1. do 3. července) a Ázerbajdžán, Bulharsko, Dánsko a Maďarsko (v Siófoku od 12. do 14. srpna). Do Divize A postoupí pouze celkový vítěz Divize B.