České reprezentanty čekají prestižní přáteláky, do Prahy přijedou Poláci

Sezona plážového fotbalu se naplno rozjela. Během minulého víkendu se poprvé v akci ukázala i česká mužská reprezentace, na turnaji BSWW Tour v Estonsku skončila na 4. místě. Nyní se tým trenéra Martina Dlouhého představí doma, do Prahy o víkendu přijede na přátelský dvojzápas národní tým Polska.

Během uplynulého víkendu se v Beach-aréně na Radlické v Praze uskutečnil přátelský dvojzápas ženské reprezentace proti polskému výběru Grembach Lodž. Nyní stále nové hřiště pro plážový fotbal čeká první mezinárodní klání i na mužské úrovni, Češi změří síly s Poláky.

Polsko je aktuálně 31. týmem ve světovém žebříčku BSWW. V roce 2017 celkem senzačně ovládli evropskou kvalifikaci na mistrovství světa, kde následně na Bahamách skončili ve skupině. Loni odehráli na Euro Beach Soccer League vyrovnané zápasy se Švýcarskem či Itálií, tedy naprostou světovou špičkou. Celkově skončili v elitní kategorii EBSL na 8. místě.

Půjde o 10. a 11. vzájemné utkání v historii. Výrazně úspěšnější jsou zatím Poláci, kteří vyhráli i tři poslední zápasy v roce 2019 (2x příprava – 3:5 a 2:4, 1x kvalifikace MS – 2:3). Jediná česká výhra se datuje do roku 2007, kdy tehdejší reprezentanti slavili skalp našeho severního souseda 6:5.

V nominaci je tentokrát 14 hráčů včetně tří brankářů. První duel se hraje v sobotu od 16 hodin, odveta je na programu v neděli dopoledne (10:00). Pokud nemůžete dorazit přímo na místo, můžete zápasy sledovat v přímých přenosech na našem facebookovém profilu.

Program českého týmu:

Sobota (16:00) – zápas č. 1
Neděle (10:00) – zápas č. 2

Česká nominace:

Jan Bártl (BS Slavia Praha)
Patrik Malina (BS Bohemians 1905)
Lukáš Karpíšek (BS Slavia Praha)
Daniel Valeš (BS Slavia Praha)
Miloslav Klíma (BS Bohemians 1905)
David Radosta (BS Bohemians 1905)
Marek Borovička (BS Bohemians 1905)
Andy Körtvélyeši (BS Bohemians 1905)
Filip Vyhnal (BS Bohemians 1905)
Jakub Pekárek (BS Slavia Praha)
Lukáš Trampota (BS Slavia Praha)
Tomáš Huráb (BS Ladronka Praha)
Michal Folejtar (BS Bohemians 1905)
Dominik Andrle (BS Slavia Praha)

Trenéři: Martin Dlouhý a Václav Spal.