Český plážák mění svou podobu

beach soccer

V polovině května vedení plážového fotbalu nastínilo novou vizi, jakým směrem by se tento perspektivní sport měl u nás ubírat. Nyní přichází čas představit další kroky, které by měly vést ke zvýšení konkurenceschopnosti reprezentačního týmu na mezinárodní scéně.

Vznik juniorského týmu na jaře letošního roku otevřel cestu novým mladým hráčům, které jsme mohli vidět v několika zápasech reprezentace. Samotný tým se pak umístil na 2. místě Superligy ČR. V tomto trendu hodláme i nadále pokračovat a v současné době mapujeme nové hráče na probíhajících turnajích fotbalu a futsalu.

Reprezentaci povede nový trenér

Zásadní proměnou si prochází i realizační tým reprezentace, jelikož dochází k jeho rozšiřování. Počínaje rokem 2015 by se měl o národní tým starat početnější tým lidí, což bude mít za důsledek přerozdělení jednotlivých kompetencí a tím větší profesionalizaci jeho fungování.

Důležité změny nastaly na vedoucích pozicích. „Současný trenér národního týmu Michael Lukičbude mít na starost sportovní část plážové kopané od reprezentačních týmů až po mládežnické kategorie. Hlavním trenérem A týmu a šéftrenérem reprezentací se nově stane Martin Chalupa, který představí během měsíce ledna i ostatní členy realizačního týmu.“ představil personální novinky Jan Dámec, předseda českého plážového fotbalu.

Příprava na léto začíná v lednu

Již v lednu se uskuteční první tréninky. V brzké době se na stránkách objeví termíny přípravných kempů, na kterých se může ukázat jakýkoliv hráč reprezentačnímu kouči. „Hráči, kteří se nedostanou do širší nominace a budou na sobě chtít pracovat, budou mít možnost získat angažmá v některém z týmů Superligy a pracovat tak na své výkonnosti.“ dává naději méně úspěšným Martin Chalupa.

Halové soutěže přesunuty na podzim

Změna nastala také v realizaci akcí, kdy tradiční Zimní liga byla přesunuta na konec roku. Proto nyní bude větší pozornost věnována jednotlivým regionům a rozšířením akcí do dalších částí České republiky.

„Současně budou probíhat pravidelné semináře pro rozhodčí, trenéry a nově i manažery a obchodní zástupce, kteří by chtěli spolupracovat na dalším vývoji plážového fotbalu“ představil novinky Jan Dámec. Podrobné informace se postupně objeví na našem webu plazovakopana.cz