Český pohár: AVE Bar Bar vítězem v Koryčanech

beach soccer

V sobotu 23. července se uskutečnil 2. ročník turnaje v plážové kopané v Koryčanech. Zúčastnilo se jej osm mužstev, která byla rozdělena do dvou skupin po čtyřech. Diváci sledovali z tribuny vypjaté zápasy s krásnými góly. Z každé skupiny postupovaly do semifinále dva týmy. Mužstva na třetích a čtvrtých místech si dala penaltový rozstřel o celkové pořadí v turnaji.

V prvním semifinále na sebe narazily domácí Flamengo Koryčany a pořádající Fotbalon Team. Po vyrovnané první půli strhlo vítězství na svou stranu Flamengo. Z druhého semifinále postoupili obhájci prvenství AVE Bar Bar, kteří si poradili s Chřibskými Medvědy ze Střílek (pozn.: minulý rok se tyto týmy utkaly ve finále).

Borce ze Střílek to ovšem nemuselo tolik mrzet, protože si v souboji o bronz poradili s Fotbalonem. Pořádající tým si tak zopakoval stejné umístění v turnaji, ale tentokrát ve větší konkurenci.

Finálový zápas, který začínal v 17 hodin, sehrály AVE Bar Bar s Flamengo Koryčany. Hrálo se ve vysokém tempu a šlo vidět, že se utkaly opravdu nejlepší týmy z celého turnaje. Ave Bar Bar byl gólově aktivnější a nedovolil Flamengu zápas otočit v jejich prospěch. Tým z Uherského Hradiště tak obhájil první místo z minulého ročníku a vítězstvím si zajistil také postup do finále Českého poháru!

Průběh turnaje hodnotíme velmi kladně, jelikož všichni hráči byli spokojeni. Dočkali jsme se také pozitivních ohlasů od diváků a k tomu úžasných osm týmů. Jsme rádi, že se nám podařilo zajistit pro vítěze Fotbalon beach cupu postup do finále v Českém poháru. Jsme strašně zvědaví, jak si AVE Bar Bar povede a moc mu budeme fandit. Těšíme se na 3. ročník, který máme v plánu pořádat příští rok v červenci opět v Koryčanech. Děkujeme všem týmům a divákům, kteří vytvořili skvělou atmosféru na 2. ročníku Fotbalon beach cupu. Dále také panu Františkovi Trubačíkovi a personálu Koupaliště Koryčany, panu poslanci Josefu Uhlíkovi za sponzorský dar, Subkomisi plážové kopané FAČR a také celému Fotbalon Teamu.

Skupina A: Svatobořice – Flamengo 2:6, Střílky – Mexiko 3:3, Svatobořice – Střílky 4:5, Flamengo – Mexiko 14:3, Svatobořice – Mexiko 5:4, Flamengo – Střílky 8:1.
Pořadí: 1. Flamengo 9 b., 2. Chřibští medvědi Střílky 4 b., 3. Svatobořice 3 b., 4. Mexiko 1 b.

Skupina B: Pusinky – dorost 2:0, Fotbalon – Bar 2:7, Pusinky – Fotbalon 5:6, dorost – Bar 3:11, Pusinky – Bar 4:5, dorost – Fotbalon 4:8.
Pořadí: 1. AVE Bar Bar 9 b., 2. Fotbalon 6 b., 3. Pusinky 3 b., 4. Dorost Koryčany 0 b.

O 7. místo: Mexiko – dorost Koryčany 3:5 na pk
O 5. místo: Svatobořice – Pusinky 7:6 na pk
Semifinále: Fotbalon – Flamengo 2:9, AVE Bar Bar – Chřibští medvědi Střílky 9:3.
O 3. místo: Fotbalon – Chřibští medvědi Střílky 4:8
Finále: AVE Bar Bar – Flamengo Koryčany 6:4.