Český pohár: BG1 Larosco získal v Uherském Hradišti zlatý hattrick

Beach socker

V Uherském Hradišti se v rámci akce Slovácké léto (desetidenní hudebně-sportovní festival) odehrál již poněkolikáté i turnaj v plážovém fotbale zařazený do Českého poháru. O tento sport byl nebývalý zájem, a tak kapacita musela být stanovena na 16 týmů.

Polovina týmů odehrála své kvalifikační boje na hřišti v aquaparku a druhá polovina přímo na hlavním náměstí, kde vyrostla montovaná tribuna s písečným povrchem. Z každé skupiny postupovaly dva týmy a vítěze poté určil systém playoff.

Všemi nástrahami nejlépe prošel tým BG1 Larosco. Ve finále stejně jako loni zdolal tým Royal Pharma a potřetí za sebou se stal vítězem Adell Cupu. Z jeho řad byl i nejlepší gólman turnaje Filip Hančík. Cenu pro nejlepšího hráče turnaje si odnesl Lukáš Nečas z Royal Pharmy.

Pořadí: 1. BG1 Larosco, 2. Royal Pharma, 3. Loko Ducks, 4. Třinecká kladiva.

Fotografie najdete na našem facebookovém profilu Beachsoccer Czech.

„Večer se v rámci doprovodného programu vstoupila skuina Mandrage přímo na náměstí. Slovácké léto je výborná akce, dobře zorganizovaná. Komentátor vstupuje do utkání, pouští písničky, na tribunách a v okolí kupa lidí, protože je to v centru města. Každý z týmů si to chválí a vymýšlíme jak navýšit počet, protože zájem přesahuje kapacitu,“ řekl jeden z pořadatelů Jakub Sklenář.