Český pohár: Čechovičtí Kolibříci se po roční odmlce vrátili na písečný trůn

beach soccer

Prostějov – Nadstandardní atmosféra! Organizátoři z klubu Bexim Paletten učinili v průběhu roku zásadní rozhodnutí. „Letošní Bexim Cup bude jen jednodenní a s omezeným počtem účastníků,“ nechal se slyšet Evžen Kučera, dlouholetý ředitel akce a bezprostředně po posledním sobotním zápase pronesl: „Dobrá volba. Turnaj proběhl ve výtečné, řekl bych rodinné atmosféře!“

Výsledky až druhořadé

Celkový ráz jakoby turnaji udal hned první zápas. Tradiční střet mezi Beximem a Ochozem u Brna proběhl v naprosto korektním duchu, kdy rozhodčí odpískali celkově pouhé dva fauly! Výrazná výhra Beximu byla zaviněna spíše téměř stoprocentní produktivitou ještě v plné síle hrajících domácích veteránů, než nějakým drtivým rozdílem herní kvality.

Největším dramatem pak byl hned druhý duel dne. Pe-Pe tradičně podporovaný velkým hloučkem fanoušků, se popasoval s favorizovanými Kolibříky jako rovný s rovným a prohrál rozdílem jediného gólu, jenž padl až krátce před koncem.

Své ambice následně předvedl i Menphis, jenž dokázal obrat o body hráče Beximu, kteří v zápase dotahovali dvoubrankové manko až na konečnou remízu, kterou mohla v úplném závěru přetavit v plný zisk Začalova hlavička, kterou však neskutečným zákrokem zlikvidoval brankář soupeře.

Celkově nakonec podle očekávání dokráčeli beze ztráty bodu pro vítězství Kolibříci. Druhé místo uhájili domácí Beximáci, jejichž značně vyzrálý kádr se musel v průběhu soboty vypořádat s velkými ztrátami. Bronz slavili takticky velmi dobře hrající plejeři z týmu Pe-Pe a v souboji o poslední pátou příčku zvítězili o jedinou branku hráči Menphisu.

„Takovou pohodu jsem ještě nezažil. My tady fungujeme spíše jako časoměřiči. Kluci si to na hřišti vždycky hned s úsměvem vyříkají sami,“ kroutil nevěřícně hlavou jeden z rozhodčích Jara ´Hardy´Miler a vedle stojící kolega Pavel Majer souhlasně přikyvoval.

Z pohledu aktivního účastníka musím s oběma arbitry plně souhlasit. Aby se podobný letní turnaj, ve kterém se hraje o spoustu cen, proběhl bez jediné karty či odpískané penalty jsem nezažil!

„Nějak tak jsme si to představovali. Pozvali jsme jen tradiční a dá se říci zakládající účastníky. Brali jsme to spíše jako setkání starých kamarádů s možností zahrát si fotbal a jsem rád, že to tak vzali i všichni. Byla to hezká, i když náročná sobota…,“ konstatoval Evžen Kučera.

V areálu prostějovského Beach Sportu si to opravdu všichni hodně užili. V pauzách mezi zápasy bylo možno vidět v družném hovoru hráče v různých dresech. Po písku se pak proháněla drobotina v podobě potomků starších účastníků.

Zda-li, se ale mohou vyznavači fotbalu v písku těšit na další ročník je v současnosti nejasné. „Já už to dělat nebudu, na řadě jsou jiní, mladší,“ dušoval se jako ostatně každým rokem Evžen Kučera a významně se díval na svého kolegu Marka Začala. „Nevím, uvidí se. V tuhle chvíli to nedokážu říci. Z letošního ročníku mám ale dobrý pocit,“ nechává si pootevřená vrátka Začal.

Názor Týdeníku: Plážák určitě v příštím roce opět bude. Pořadatelská parta má totiž fotbal i přes přibývající zdravotní neduhy stále hodně ráda!

VÝSLEDKOVÝ SERVIS BEXIM CUP 2014

1. Kolibříci 12 bodů/skóre 12:4 (- Bexim 3:1,- Pe-Pe 1:0,- Menphis 4:1,- Ochoz 4:2). 2. Bexim Paletten 7/13:8 (- Pe-Pe 4:2,- Menphis 2:2,- Ochoz 6:1). 3. Pe-Pe 6/6:5 (- Menphis 1:0,- Ochoz 3:0). 4. Menphis (- Ochoz 4/5:8). 5. Ochoz 0/4:15.

Nejlepší střelec: Josef Klváček (Kolibříci).
​Nejlepší brankář: Karol Dankovič (Pe-Pe).

FOTOGALERIE

PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK