Český pohár + Superliga: Plzeň čekají změny

beach soccer

Plážový fotbal se bude hrát již tradičně i v Plzni. Oproti loňskému roku však dochází k velkému počtu novinek, se kterými Vás chceme seznámit. Po uspořádání loni úspěšného turnaje Orel Cup se organizátoři rozhodli nejen pokračovat v započaté práci, ale nabídku svých aktivit podstatně rozšířit. Koncem roku tak vzniklo Občanské sdružení BSP (Beach Soccer Pilsen), které bude pořádat akce nejen pro dospělé, ale i pro děti. V následujícím textu si všechny akce postupně projdeme.

Orel Cup součástí Beach festivalu

Představitelé Občanského sdružení BSP se opět po roce domluvili na spolupráci s organizacemi TJ Lokomotiva Plzeň a TJ Orel Plzeň na uspořádání kvalifikačního turnaje Českého poháru pod názvem Orel Cup. Šanci o postup do celostátního finále bude mít opět 12 přihlášených týmů, tentokrát však nosí organizátoři v hlavě jiný hrací systém než v loňském roce. Bude však záležet, zda se podaří kapacitu naplnit do posledního místa. Turnaj se uskuteční 22. června ve sportovním areálu Lokomotivy, ale tentokrát nebude dění soustředěno pouze na tamní beach kurty. Členové BSP se totiž rozhodli pro přítomné návštěvníky připravit bohatý doprovodný program a akci pojmenovat jako Beach festival. Mediálními partnery akce jsou Televize ZAK a stanice Kiss Proton. Vedení BSP rovněž spolupracuje s Asociací plzeňského futsalu. Podrobnosti o soutěži zde.

Boj o postup do Superfinále a šanci si zahrát Ligu mistrů

S ohledem na zájem o Český pohár se rozhodli členové BSP uspořádat i ligovou soutěž. O podporu si jako fyzické osoby zažádali v programu Think Big, ve kterém se jim podařilo uspět, a jejich projekt se zařadil mezi třetinu těch úspěšných, které vybrala odborná komise. Administrátory programu Think Big jsou Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti. Program ligy je následující: začíná se 30. června a pokračovat se bude 7. 7., 14. 7. a 21. 7. Think Big liga je zařazena do celostátního systému, a proto budou mít tři nejúspěšnější právo startu na celorepublikovém Superfinále, které se odehraje od 26. do 28. července v Praze. Vítěz Superfinále bude korunován českým mistrem a bude mít právo účasti na 2. ročníku mezinárodního turnaje Euro Winners Cup, který je Ligou mistrů plážového fotbalu. Podrobnosti o soutěži zde.

Turnaje i pro nejmenší

Za podpory z programu Think Big se budou konat i turnaje pro děti. Na 30. června je naplánován turnaj dětských domovů, o den dříve pak soutěže pro fotbalové přípravky. Součástí dětských turnajů bude i prevence proti drogám, jelikož ve spolupráci s občanským sdružením Řekni ne drogám – řekni ano životu se uskuteční několik přednášek na toto téma. Podrobnosti zde.

Vzpomínky na loňský rok