Český pohár: V Uherském Hradišti vítězem BG1 Larosco

beach soccer
V rámci již tradiční akce Slováckého léta se v Uherském Hradišti uskutečnil další díl Českého poháru. Turnaje se zúčastnilo rekordních 16 mužstev, které byly rozděleny do 4 skupin po čtyřech. Boje se odehrály na beach fotbalovém hřišti v místním aquaparku a také na speciálně připravené aréně přímo v historickém centru města na Masarykově náměstí.

 Od desíti hodin se tak za slunečného počasí rozeběhly boje v základních skupinách, které se poté přetavili pro dva nejlepší v samotné playoff. Až do finále se probojovali nakonec Labužníci, vítězové předminulého ročníku, a BG1 Larosco (na fotce ve žlutém). V nervy drásajícím utkání viděli plné tribuny skvělé představení. Labužníci ve finále vedli již 3:0, ale BG1 Larosco nic nevzdalo a dvě minuty před koncem ve velké euforii nakonec srovnalo na konečných 3:3 a o vítězi tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. V něm bylo šťastnějším mužstvo BG1 Larosca a získalo tak svůj první titul v 7. ročníku Slováckého léta.
Čtvrtfinále:
Old town boys vs. Royal Pharma 2:2 (1:0 po pen.)
Benfika Kněžpole vs. BG1 Larosco 1:4
Galaxy 78 vs. PRIA 1:1 (1:2 po pen.)
Labužníci vs. Derfla 2:1
Semifinále:
Old town boys vs. BG1 Larosco 1:4
PRIA vs. Labužníci 1:3
O 3. místo:
Old town boys vs. PRIA 2:4
Finále:
BG1 Larosco vs. Labužníci 3:3 (2:1 po pen.)
Nejlepší hráč: Přemysl Fousek (BG1 Larosco)
Nejlepší brankář: Zdeněk Kotoul (Labužníci)
Vítězný tým (sestava): Cyra Haša, Radim Uhlík – Lukáš Mikulčík, Jakub Sklenář, Martin Kalmus, Radim Polášek, Filip Brzica, Marek Kučera, Přemysl Fousek