Chalupa: Takových zápasů jako s Itálií a Ukrajinou bychom měli hrát mnohem více

beach soccer

Český tým má za sebou v kvalifikaci o postup na MS čtyři utkání. Jedno vítězné a tři porážky. Jak zatím hodnotí průběh turnaje trenér Martin Chalupa?

Na utkání s Itálií ses těšil i s ohledem na to, že se jedná o domácí tým. Splnilo tvé očekávání?

Bylo skvělé si zahrát před domácím publikem. Pořadatelům se povedlo zcela zaplnit tribuny, a to se vždy hraje jinak. Bohužel, jsme i po velmi kvalitním výkonu na hranici možností týmu prohráli.

Jak hodnotíš výkony českého týmu?

Sráží nás individuálni chyby. Především od Tomáše Hurába si představuji úplně jiné výkony. Už nevím, jak mu říct, aby hru zjednodušil. V tréninku je vynikající, ale v letošní sezoně není schopen odehrát utkání bez zbytečných ztrát, faulů a vymýšlení. V jeho věku a s jeho zkušenostmi má tým táhnout a ne ho opakovaně srážet. Také bych si představoval vyšší produktivitu od Fildy Vyhnala. Je na něm vidět obrovská snaha, bohužel, mu to tam nepadá. Jinak si myslím, že u obou kluků se jedná o dočasné výpadky a že jejich dny ještě příjdou. Naopak skvělé výkony odvádí obránce Jakub Mižár, je fantasticky kondičně a silově pŕipraven z klubu a tohle je základ. Dokud to nepochopí i ostatní kluci, kteří jsou v širším kádru reprezentace a nebudou na sobě makat v klubu, pŕidávat si, chodit cvičit, tak se nemůžeme s týmy, se kterými se v kvalifikaci MS v současnosti potkáváme, měřit. Každopádně s týmy jako je Itálie bychom potřebovali hrát častěji. Je to trošku jiný level, než například Slovensko nebo Rakousko, se kterými se utkáváme v přípravných zápasech.

Pojďme k utkání s Maďarskem. Jak moc jej ovlivnila tak krátká pauza od duelu s Itálií?

Zápas s Maďarskem jsme hráli po nějakých 14 hodinách po utkání s Itálií a v první půlce mače to bylo znát. Tahali jsme nohy a nebyli si schopni kloudně přihrát. Potom se hra vyrovnala. Prohra 2:4 odpovídá dění na hřišti. Pozitivní je, že se dokázal gólově  prosadit Patrik Hulina, který, když na sobě zapracuje, bude v budoucnu přínosem.

Jak zatím celkově hodnotíš vystoupení na kvalifikaci?

Poslední tři soupeři Ukrajina, Itálie a Maďarsko jsou o obrovský krok před námi a beach soccer dělají na vysoké úrovni. Čím víc zápasů s takto kvalitními soupeři budeme hrát, tím líp. Bohužel, naši hráči, kteří by tu měli být a od kterých si hodně slibuji, dali opět přednost velkému fotbalu. Například já ve svém věku už ty zkušenosti tolik v budoucnu potřebovat nebudu.