Další bitva proti Moldavsku. Rychlý gól, ale Češi nakonec padli 3:5

Už počtvrté za poslední dva roky změřili čeští reprezentanti síly s Moldavskem. V utkání kvalifikace na ANOC World Beach Games v play off o 9. – 12. místo padli těsně 3:5. Do zápasu přitom národní tým nastoupil rychlým gólem a navíc červenou kartou pro soupeře. „Zklamání. Nebyli jsme silní v rozehrávce a Moldavci zaslouženě vyhráli,“ zmínil trenér Martin Boček. V pátek čeká Čechy poslední zápas, o konečné 11. místo se od 8:30 utkají s Nory.

Utkání s už tradičním soupeřem začalo pro české barvy skvěle. Dominik Andrle vypíchl míč při rozehrávce Moldavanů a Dumitru Graur ho musel zastavit faulem, za který viděl už po 16 vteřinách červenou kartu. Sám faulovaný hráč navíc penaltu proměnil a Češi brzy vedli.

Na druhé straně začal hned od úvodu zlobit Leonid Podlesnov. Jeho první akrobatický pokus po rohovém kopu se otřel o tyč, pak český brankář Lukáš Karpíšek musel vytáhnout skvělý zákrok i proti zakončení Nicolae Ignata. Vzápětí vypálil z přímého kopu přes celé hřiště Filip Vyhnal, dobrá rána ještě ideálně poskočila o písek a moldavský brankář musel míč vytlačit na roh.

Do konce první třetiny musel Lukáš Karpíšek ještě likvidovat střely Leonida Podlesnova a Nicolae Ignata. Druhý gól mohli přidat i čeští reprezentanti, s tečovanou střelou Lukáše Trampoty si ovšem poradil brankář soupeře. A při dvou možných brejcích neuspěl ani David Radosta.

Start do druhého dějství vyšel mnohem lépe Moldavsku. Alexandru Eremia se prosadil už po pár vteřinách střelou k tyči. V 15. minutě Lukáš Karpíšek nejdříve zastavil hlavičku Andreie Florey, ale na dorážku Eugenia Borovschiho už byl krátký. Následně se mohl český brankář blýsknout parádním gólem, jeho úžasný volej z prvního doteku ale skončil vedle tyče.

Po celý zápas nejvíce hrozil Leonid Podlesnov. Jeho další nůžky v 17. minutě musel Lukáš Karpíšek vytáhnout na roh. Slibnou šanci si vypracoval i Alexandru Sirghi, jehož ránu z pravé strany zlikvidoval už střídající Patrik Malina. Minutu a půl před sirénou oznamující konec druhé třetiny přišlo srovnání. Lukáš Trampota trefil hlavičkou břevno, u odraženého míče byl ale jako první Marek Borovička a kopem přes hlavu zařídil srovnání.

Moldavanům ovšem vyšel znovu skvěle start do třetí části hry. Nicolae Ignat sklepl míč na Leonida Podlesnova a ten tvrdou ranou prostřelil Patrika Malinu. Hned vzápětí mohl znovu vyrovnat Jakub Janík, jeho halfvolej po sklepnutí od Davida Radosty ovšem skončil vysoko nad brankou. A tak šli Moldavané v 26. minutě do dvoubrankového vedení, když se před brankou prosadil nehlídaný Eugeniu Borovschi.

Více práce měl i nadále Patrik Malina. Andrei Florea orazítkoval s přispěním skvělého zákroku českého brankáře z přímého kopu tyčku, konstrukci brány trefil o chvíli později i Grigore Cojocari. V 32. minutě přišla ještě naděje. Po dobrém presinku Lukáše Trampoty si Nicolae Ignat vstřelil vlastní gól, když zpětnou přihrávkou přeloboval svého gólmana.

A největší českou šanci na vyrovnání měl Jakub Janík, kterému sklepl míč před odkrytou branku Lukáš Trampota. Nejlepší hráč letošního ročníku Fortuna Beach Soccer League ale nedokázal zkoordinovat pohyb a míč skončil nad brankou. Definitivní rozhodnutí pak přišlo tři minuty před koncem, kdy se z přímého kopu prosadil podruhé v utkání Leonid Podlesnov.

Čeští reprezentanti tak prohráli s Moldavskem 3:5 a v pátek je čeká zápas o konečné 11. místo proti Norsku. S Moldavskem ze čtyř zápasů za poslední dva roky Češi potřetí padli, jedinou výhru (na penalty) slavili loni v Nazaré při kvalifikaci na mistrovství světa.

Česko – Moldavsko 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)

Branky: 1. Andrle, 23. Borovička, 32. vlastní Ignat – 15. a 26. Borovschi, 25. a 34. Podlesnov, 13. Eremia

Sestava Česka: Karpíšek, Malina – Körtvélyeši, Andrle, Huráb, Trampota – Vyhnal, Folejtar, Radosta, Klíma – Janík, Borovička.

Hodnocení trenéra Martina Bočka: „Dneska zklamání, protože jsem si myslel, že po výkonech proti Španělům a Švédům to bude vypadat jinak. Ale bohužel si myslím, že jsme dneska zaslouženě prohráli. Nechci říct, že by to někdo neodmakal, ale chyběla nám kvalita. Nebyli jsme silní v rozehrávce a Moldavci zaslouženě vyhráli.“