Postup na Bali se rozplynul. České reprezentantky nestačily na Anglii

Ani na třetí pokus to letos proti Angličankám nevyšlo. České reprezentantky padly i ve druhém utkání ve skupině kvalifikace na ANOC World Beach Games, s favoritem z Ostrovů prohrály 0:5. Ve skupině tak skončí na třetím místě, sen o postupu na turnaj v indonéském Bali se rozplynul. „Anglie zaslouženě vyhrála, protože nás totálně převyšovala svoji kvalitou,“ zhodnotil zápas trenér Zdeněk Sláma. V Catanii se národní tým žen představí ještě v sobotu, kdy odehraje utkání o konečné 5. místo.

Hned zkraje zápasu zahrozila Molly Clarková. Její první střelu zablokovala česká obrana, následné nože anglické hvězdy skončily vedle branky. Ve 3. minutě se Angličanky dostaly do vedení, když chybu při rozehrávce využila Anne Meiwaldová. O chvíli později se k zajímavému pokusu dostala Irena Martínková, ale z dálky zamířila jen vedle.

Vzápětí skončila rána anglické brankářky Hannah Haughtonové na břevnu. Pak přišly další české příležitosti: zakončení Anniky Macháčkové zastavila gólmanka, pokus Michaely Čulové z poloviny hřiště skončil nad brankou. V závěru úvodní třetiny se ještě proti střele Connie Shortové musela činit Marie Ročovská, která kvůli suspendaci Anety Jungové odchytala celý zápas.

Na startu druhé třetiny hned z rozehrávky zahrozila kapitánka Sarah Kempsonová, Marie Ročovská však byla opět dobře připravená. Pak se do šance propracovala i nejmladší hráčka českého týmu Anna Ciznerová, její střela však mířila jen doprostřed. Akrobatický pokus po výhozu pak zkusila Molly Clarková, ovšem zamířila vedle. Po zaváhání Marie Ročovské pak obrovskou příležitost prováhala Anne Meiwaldová.

Nadále však pokračovaly příležitosti soupeřek. Katie Jamesová ještě mířila nad branku, ve druhém dějství nicméně přišly ještě tři góly do sítě Marie Ročovské. Na 2:0 zvyšovala Alisha Buckinghamová, která byla jako první u dorážky po nepříjemné střele brankářky Hannah Haughtonové. O chvíli později se hlavičkou po autovém vhazování prosadila Wendy Martinová.

A tři sekundy před druhou sirénou se Wendy Martinová trefila ještě jednou. Tentokrát byla důrazná před brankou a dorazila míč do branky po předchozí šanci Rebeccy Baronové, jejíž ránu z dálky vytlačila Marie Ročovská na břevno. Po skvělé rozehrávce českého týmu poté ještě nastřelila tyčku Lucie Hrušková.

Ve třetí třetině se při svém premiérovém startu v reprezentaci mohla prosadit Hana Limbergová, po rohu se snažila silou protlačit míč do sítě, ale pomohla si faulem. Posléze vystřelila Sarah Kempsonová a díky teči Michaely Čulové míč skončil těsně nad brankou. Na druhé straně neuspěla se svou ranou z pravé strany Irena Martínková.

Definitivní podobu výsledku dala v 34. minutě Hannah Shortová, která zakončovala kombinaci do prázdné branky po asistenci kapitánky Sarah Kempsonové. V úplném závěru pak ještě mohla alespoň čestný český gól přidat Anna Ciznerová, po skvělé kličce ale znovu pálila jen do anglické brankářky.

České reprezentantky tak padly i ve druhém skupinovém utkání v kvalifikaci na ANOC World Beach Games a po prohrách s Itálií a Anglií skončí na třetím místě. V sobotu bude svěřenkyně trenéra Zdeňka Slámy čekat zápas o 5. místo.

Česko – Anglie 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Branky: 20. a 24. Martinová, 3. Meiwaldová, 19. Buckinghamová, 34. H. Shortová

Sestava Česka: Ročovská – Martínková, Hrušková, Slavíková, Čulová – Folprechtová, Ciznerová, Macháčková, Pýchová – Limbergová (Procházková)

Hodnocení trenéra Zdeňka Slámy: „Dneska zaslouženě Anglie vyhrála, protože nás totálně převyšovala svoji kvalitou. Angličanky hrají furt v té samé sestavě, hrají to poslepu. Mají tam hráčky, které si myslím, že by se neztratily ani mezi kluky. Ale i tak si myslím, že zápas byl chvílemi jakž takž vyrovnanej. I když Angličanky byly suverénně lepší, tak mě mrzí, že jsme jim vítězství usnadnili našimi obrovskými chybami. Holkám nemůžu vytknout bojovnost a všechno kolem, ale chyby byly tak velké, že tohle nejde.“