Do Prahy přijedou týmy z celé Evropy

beach soccer

V Praze se o víkendu 21. a 22. listopadu uskuteční mezinárodní turnaj v plážové kopané. Ve strahovské hale by se mělo představit šest špičkových celků z pěti zemí Evropy. „Zájem o turnaj byl poměrně veliký, neboť v tomto ročním období se žádný jiný nikde v Evropě nekoná. Se všemi zájemci už jsme v kontaktu a dolaďujeme poslední detaily ubytování a dalších technických záležitostí,“ prozradil šéf české plážové kopané Jan Dámec, který převzal nad turnajem svou záštitu. Podporu turnaj získal i u Magistrátu hlavního města Praha.

Konkrétní jména účastníků zatím prozrazena nebyla. Mohly by však být mezi nimi celky, které se už v minulosti v České republice objevily. Loni zde například hrál švýcarský Zurich, německý Düsseldorf nebo polská Lodž. „Až bude vše potvrzené, určitě jména účastníků prozradíme. Mohu slíbit, že i kdyby se podařilo dotáhnout účast jen poloviny nyní rozjednaných týmů, měli by se fanoušci nač těšit,“ říká Dámec.

Turnaj bude mít začátek v sobotu 21. listopadu ve 13 hodin a vítěz by měl být znám druhý den kolem 16.30 hodin. Týmy se střetnou systémem každý s každým a poté o konečné umístění. Všechny tedy odehrají v Praze šest zápasů.