Do semifinále prošlo nečekaně domácí Tahiti. Jde na Rusko

Papeete – Světový šampionát v plážovém fotbalu dospěl na Tahiti do vyřazovacích bojů. Do bojů o medaile nečekaně lehce v utkání s Argentinou prošel i domácí tým, jenž se střetne s Ruskem. Výběr Brazílie se v semifinále postaví Španělsku, jehož hráči vyřadili reprezentaci Salvádoru. Finále mistrovství světa sledujte v přímém přenosu v neděli od 8:15 na Čt sport a našem webu.

V utkání Argentiny s domácím Tahiti se tvořila historie. Jihoamerický tým není zvyklý prohrávat s výběry z Oceánie a navíc ještě takovým způsobem. Tahiti zvítězilo 6:1 a stalo se první zemí svého regionu, která se na turnaji pořádaném organizací FIFA probojovala až do semifinále.

Čtyřnásobní šampióni Brazilci museli s Japonskem bojovat do poslední sekundy. V japonském týmu totiž zářil Ozu Moreira, hráč, který se narodil právě v Brazílii. Jeden gól dal, na další přihrál, ale nestačilo to. Brazilici vyhráli 4:3 a postoupili do rekordního sedmého semifinále.

Poprvé po pěti letech postoupilo dál Španělsko, které porazilo statečně bojující Salvador. Ve vypjatém duelu padly jen tři góly. Ten rozhodující vsítil Antonio pouhé dvě a půl minuty před vypršením řádné hrací doby.

Hrdinou čtvrtfinále mezi Ruskem a Íránem se stal Dmitrij Šišin. Hráč, který před dvěma lety rozhodl ve prospěch Rusů překvapivé finále na úkor Brazílie, úřadoval i tentokrát. Obhájci titulu prohrávali o dva góly, nakonec ale hrdina Šišin s číslem 6 rozhodl 2 minuty a 4 sekundy před koncem o jejich vítězství 6:5.