Dva přáteláky ženské reprezentace v Polsku: první ovlivnila kalamita, pak přišlo zlepšení

Česká ženská reprezentace zakončila rok dvěma přípravnými zápasy v Polsku. Český výběr, který místo zdravotně indisponovaného trenéra Martina Bočka vedl Michal Lukič, dvakrát padl 2:10 a 1:2. Sobotní utkání nicméně výrazně zkomplikovala kalamita, kvůli které národní tým dorazil do kryté arény v Gliwicích až těsně před zápasem. V neděli už byl k vidění vyrovnaný duel.

České reprezentantky vyrazily na víkendový dvojzápas do polských Gliwic v sobotu ráno. Cestu nicméně zkomplikovala kalamita, kvůli které dorazil tým do arény až pár minut před výkopem v 17 hodin. Komplikace s dopravou bohužel zapříčinila i následnou vysokou porážku 2:10, národní tým dostal hned šest gólů v první třetině.

„Sobota byla opravdu hektická… Přijely jsme ani ne půl hodiny před zápasem, bylo to trošku zmatené,“ hodnotila první duel Veronika Pýchová, která vstřelila oba české góly. Realizační tým v čele se zaskakujícím trenérem Michalem Lukičem si následně večer na hotelu zápas s hráčkami zhodnotil u videa a v neděli už do odvety vyrazil v lepším rozpoložení.

Ve vyrovnaném duelu šly do vedení nejdříve domácí Polky, když se prosadila Aleksandra Žielinská. Šance byly k vidění na obou stranách a ve druhé třetině Češky vyrovnaly, když se před brankou skvěle zorientovala kapitánka Markéta Matějková. Rozhodující trefu nicméně měla zkraje třetí části hry na svědomí Wiktoria Kaczmareková.

„V neděli byla velká bojovnost, měly jsme více šancí. Dostaly jsme zbytečné dva góly a chybělo i trochu štěstíčka,“ hodnotila nedělní porážku 1:2 Veronika Pýchová. „Měly jsme proměnit víc šancí,“ dodala.

Závěrečný sraz ženské reprezentace v roce 2022 se nicméně vydařil. „Úplně skvělý. Bylo by super, kdyby to takhle bývalo častěji, protože se můžou zapojit i mladé hráčky a získávat tím zkušenosti. Až se pojede někam na větší akci, tak nepůjdou hned rovnou do zápasu. Takhle si to vyzkouší a budou vědět, co to obnáší a podobně,“ zhodnotila Veronika Pýchová.

Sobotní zápas:

Polsko – Česko 10:2 (6:1, 2:1, 2:0)
České góly: 2x Veronika Pýchová

Nedělní zápas:

Polsko – Česko 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Český gól: Markéta Matějková

Sestava Česka v obou zápasech: Mikinová, Limbergová – Pýchová, Dvořáková, Vantová, Slavíková, Matějková, Folprechtová, Macháčková, Kremrová, Procházková, Hrušková, Jurková (Košvancová).