Dvě příbramské fotbalistky oblékly o víkendu dres české reprezentace

beach soccer

Příbram /ROZHOVOR/ – V areálu Beachklubu Pankrác v Praze se o víkendu konal mezinárodní turnaj mužů a žen v plážovém fotbalu. Zatímco muži se utkali na klubové úrovni, ženy se představily v reprezentačních výběrech. V tom českém byly i dvě hráčky 1.FK Příbram – Veronika Pilousková a Lucie Navrátilová. Obě jsme ještě před turnajem vyzpovídali v krátkém rozhovoru. Doplňme, že soupeřkami českých reprezentantek byly Švýcarky a Němky.

Jak jste se dostaly k plážovému fotbalu a jak vzpomínáte na své první zážitky s tímto sportem?

Lucie Navrátilová (LN): Plážový fotbal hraji od úplného založení reprezentačního týmu. To je tak tři roky zpět. Je to úplně jiná hra oproti velkému fotbalu, i značně náročnější. Moje první plážová zkušenost byla na druhém mistrovství ČR v Sokolově, kde jsme skončily třetí.

Veronika Pilousková (VP): S plážovým fotbalem jsem se setkala na prvním mistrovství ČR, kde jsme s Příbrami skončily na prvním místě. Jely jsme tam i další rok, ale ten se nám nepovedl jako ten první. O další rok později jsme byly třetí.

Jak často v průběhu roku plážový fotbal hrajete? Máte dlouhodobou soutěž?

LN: Soutěže v plážovém fotbalu, co se týká žen, bohužel, nejsou. Ale každoročně se pořádá zimní liga žen, na kterou se může přihlásit každý tým, který se složí. S holkami z repre tam hrajeme pod názvem Votep tým, abychom si vůbec zahrály společně. Pak je jen mezinárodní turnaj, kde vystupujeme.

Jak jste se ocitly v reprezentaci, kde proběhl výběr?

LN: V reprezentaci jsem se objevila po výběru nynějšího trenéra pana Votípky. Výběr proběhl po skončení zimního turnaje na Hamru v Záběhlicích.

VP: Při třetím mistrovství České republiky jsme s Příbramí skončily na třetím místě a právě tam si mě vyhlédl trenér Votípka z reprezentačního týmu. Následně jsem jela na mezinárodní turnaj, kde jsme porazily Němky a podlehly Švýcarkám.

Máte za sebou různý počet mezinárodních turnajů. Jaké byly?

LN: Já za sebou mám již tři mezinárodní turnaje. První turnaj proběhl ve znamení prvních zkušeností s plážovou kopanou, což nejspíš rozhodlo o výsledcích turnaje, jelikož zkusenosti nebyly. Druhý turnaj přinesl vyrovnané výsledky a při třetím jsme už dosáhly vítězství nad německým výběrem.

VP: Já mám za sebou zatím jen svůj první mezinárodní turnaj. Vyhrály jsme nad německým týmem, ale podlehly Švýcarkám.

Jaký očekáváte průběh a výsledek v sobotním turnaji v Praze?

LN: Vzhledem k tomu, že převážná většina holek musí plnit klubové povinnosti svých týmů, tak na trénování plážového fotbalu nezbývalo moc času. Ale i tak par tréninku proběhlo. Do zápasů si neseme kladné dojmy z posledního turnaje a proto věříme v co nejlepší výsledky.

VP: Očekávám podobný průběh, jako na mém prvním mezinárodním turnaji. Dáme do toho vše. Uvidí se, jak se vše vyvine.

Výsledky turnaje žen

ČR – Německo 8:4 (branky ČR: Matějková 2, Jungová 2, Navrátilová 2, M. Žampová, Mikysková. ŽK: Pilousková.)

ČR – Švýcarsko 5:7 (branky ČR: Matějková 2, Jungová 2, Mikysková)

Švýcarsko – Německo 5:2

Odkaz na článek: Dvě příbramské fotbalistky oblékly o víkendu dres české reprezentace