Dvě prohry ve skupině, pak jízda v play off. Školní pohár ovládla ZŠ Brána jazyků

Máme za sebou další povedený mládežnický turnaj. V pátek 14. června se v pražské Beach-aréně odehrál další ročník Školního turnaje. V akci se představilo celkem šest týmů: GMVV Praha, ZŠ Brána jazyků, ZŠ Průhonice, ZŠ nám. Curieových, ZŠ u svatého Štěpána a ZŠ Mládí. Z triumfu se nakonec po skvělé jízdě v play off radoval tým ZŠ Brány jazyků.

Šest týmů bylo rozděleno do dvou skupin po třech. Do play off postupoval každý celek, vítězové skupin ovšem mířili rovnou do semifinále, týmy na druhých a třetích místech čekal čtvrtfinálový souboj. Pak se pokračovalo už klasickým systémem včetně závěrečných zápasů o konečné umístění.

Ve skupině A kraloval tým GMVV Praha, který se loni radoval z celkového vítězství. Nejdříve zdolal ZŠ Bránu jazyků 2:1 a následně si poradil i se ZŠ Průhonice (3:1). Průhonice si nakonec vybojovaly druhé místo, když v závěrečném klání porazily Bránu jazyků 3:2.

Skupinu B ovládl celek ZŠ Mládí, který zdolal ZŠ nám. Curieových 2:1 a posléze také ZŠ u svatého Štěpána 3:2. Na druhém místě skončila ZŠ u svatého Štěpána, která ve zbývajícím utkání porazila ZŠ nám. Curieových 2:1.

Oba čtvrtfinálové duely došly až do penaltového rozstřelu. Dál šla ZŠ Průhonice, která porazila ZŠ nám. Curieových, a také ZŠ Brána jazyků, která přešla přes ZŠ u svatého Štěpána a započala tak velkou jízdu v play off poté, co ve skupině prohrála oba zápasy.

V prvním semifinále došlo na překvapení, když ZŠ Brána jazyků zdolala obhájce z GMVV Praha 2:1. Postup do finále slavili také hráči ze ZŠ Mládí, kteří si jasným rozdílem 4:0 poradili se ZŠ Průhonice.

Souboj o páté místo přinesl opakování skupinového duelu mezi ZŠ nám. Curieových a ZŠ u svatého Štěpána. Ve skupině vyhrál druhý jmenovaný tým, v posledním utkání na turnaji ovšem vládl první jmenovaný celek (4:1). Po loňském zlatu si letos vybojovali bronz hráči GMVV Praha, kteří v utkání o 3. místo zdolali ZŠ Průhonice 3:0.

Také finálový zápas nabídl poměrně jasný výsledek. ZŠ Brána jazyků dokonala svou fantastickou jízdu ve vyřazovací části a po výhře 4:1 nad ZŠ Mládí se mohla radovat z vítězství v turnaji. Její brankář Martin Malušek byl navíc vyhlášený nejlepším gólmanem. Šestigólový Richard Bohdaň ze ZŠ Mládí si odnesl cenu pro nejlepšího střelce a nejlepšími hráči byli vyhlášeni Irind Zelka (GMVV Praha) a Anna Oudránová (ZŠ Mládí).

Partneři turnaje:

Výsledky:

Skupina A:

GMVV Praha – ZŠ Brána jazyků 2:1
ZŠ Průhonice – GMVV Praha 1:3
ZŠ Brána jazyků – ZŠ Průhonice 2:3

Tabulka skupiny A:
1. GMVV Praha – 2 zápasy, 6 bodů, skóre 5:2
2. ZŠ Průhonice – 2 zápasy, 3 body, skóre 4:5
3. ZŠ Brána jazyků – 2 zápasy, 0 bodů, skóre 3:5

Skupina B:

ZŠ nám. Curieových – ZŠ u svatého Štěpána 2:3
ZŠ Mládí – ZŠ nám. Curieových 2:1
ZŠ u svatého Štěpána – ZŠ Mládí 2:3

Tabulka skupiny B:
1. ZŠ Mládí – 2 zápasy, 6 bodů, skóre 5:3
2. ZŠ u svatého Štěpána – 2 zápasy, 3 body, skóre 5:5
3. ZŠ nám. Curieových – 2 zápasy, 0 bodů, skóre 3:5

Play off:

1. čtvrtfinále: ZŠ Průhonice – ZŠ nám. Curieových 2:2, na penalty 2:1
2. čtvrtfinále: ZŠ u svatého Štěpána – ZŠ Brána jazyků 1:1, na penalty 0:1

1. semifinále: GMVV Praha – ZŠ Brána jazyků 1:2
2. semifinále: ZŠ Mládí – ZŠ Průhonice 4:0

o 5. místo: ZŠ nám. Curieových – ZŠ u svatého Štěpána 4:1
o 3. místo: GMVV Praha – ZŠ Průhonice 3:0
o 1. místo: ZŠ Brána jazyků – ZŠ Mládí 4:1

Konečné pořadí:

1. ZŠ Brána jazyků
2. ZŠ Mládí
3. GMVV Praha
4. ZŠ Průhonice
5. ZŠ nám. Curieových
6. ZŠ u svatého Štěpána

Nejlepší střelec:

6 – Richard Bohdaň (ZŠ Mládí)

Nejlepší hráč a hráčka:

Irind Zelka (GMVV Praha) a Anna Oudránová (ZŠ Mládí)

Nejlepší brankář:

Martin Malušek (ZŠ Brána jazyků)