Euro Cup začal bez Rumunska

beach soccer

Tým Rumunska nestihl dorazit včas na svůj první zápas na Euro Cupu a tým Švýcarska tak postoupil do semifinále bez boje. Problémy s odletem ze své domoviny se podařilo Rumunům nakonec vyřešit a na turnaji se představí v zítřejším zápase proti Polsku.
Velmi špatný start do turnaje zažilo Španělsko, které vysoko prohrálo s Itálií (4:11). Zápas rozhodla kanonáda Itálie ve druhé části hry, kdy vstřelila do sítě soupeře pět branek. Zářil zejména Giuseppe Soria, nejlepší střelec italské reprezentace v loňské sezoně, který překonal španělskou defenzivu hned čtyřikrát.
Dramatický zápas spolu sehrály týmy Portugalska a Polska. Poláci sehráli s favorizovaným soupeřem vyrovnaný zápas, leč pro ně skončil těsnou prohrou. Poláky zvlášť mrzela neproměněná penalta Pawla Friszkemuta, který při její exekuci neuspěl v 18. minutě, tedy pár vteřin poté, co si jeho spoluhráč Piechnik vstřelil vlastní gól.
Domácí tým si v úvodním zápase turnaje poradil s Francií 5:1. Po první třetině byl stav zápasu 0:0, přispěla k tomu i neproměněná penalta Shaykova, ve druhé části však Rusko nastartovaly dvě branky Makarova, díky kterým domácí tým dovedl utkání do vítězného konce.Čtvrtfinále (pátek 17. 2.)
Švýcarsko – Rumunsko 3:0 (kontumace)

Španělsko – Itálie 4:11 (1:2, 2:5, 1:4)
Branky: 0-1: Feudi, min. 11 (1): 0-2: Palmacci, min. 7 (1); 1-2: Beiro, min. 7 (1); 2-2: Kuman, min. 9 (2); 2-3: Soria, min. 9 (2); 2-4: Palmacci, min. 5 (2); 2-5: Corosiniti, min. 4; 2-6: Soria, min. 2 (2). 3-6: Beiro, min. 1 (2); 3-7: Soria, min. 1 (2); 3-8: Palmacci, min. 5 (3); 3-9: Marinai, min. 3 (3); 3-10: Feudi, min. 3 (3); 4-10: Kuman, min. 2 (3); 4-11: Soria, min. 0 (3);

Portugalsko – Polsko 5:3 (2:1, 2:2, 1:0)
Branky: 0-1: Sagan, min. 8 (1); 1-1: Bruno Novo, min. 5 (1); 2-1: Torres, min. 4 (1); 3-1: Madjer, min. 10 (2); 3-2: Baran, min. 10 (2); 3-3: Piechnik, min. 8 (2); 4-3: Piechnik (vlastní), min. 6 (2); 5-3: Madjer, min. 0 (3)

Rusko – Francie 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Branky: 1-0: Makarov, min. 8 (2); 2-0: Makarov, min. 3 (2); 3-0: Shishin, min. 3 (2); 3-1: Touchat, min. 0 (2); 4-1: Shishin, min. 4 (3); 5-1: Shishin, min. 1 (3);