Euro Winners Cup: Lokomotiv Moskva slaví titul

Fotbalisté Lokomotivu Moskva jsou vítězi prvního ročníku turnaje Euro Winners Cup. Ve finále porazili ukrajinského mistra Griffin 3:0. Ruský tým pod vedením svého hrajícího trenéra Leonova dávkoval góly rovnoměrně. V první třetině se prosadil Egor Shaykov (po skončení soutěže vyhlášen nejlepším hráčem turnaje), v té druhé Alexej Makarov a sladkou tečku přidal v poslední minutě zápasu portugalský rychlík Nuno Belchior. Porážku neodvrátil ani Vitalij Sydorenko, který byl vyhlášen nejlepším brankářem soutěže a potvrdil tak opět své kvality. Soutěž nakonec zcela ovládly týmy z východní Evropy. Třetí místo si totiž domů odváží fotbalisté tureckého Besiktase, kteří by možná útočili i na cennější medaile, pokud by ve svém kádru udrželi portugalskou hvězdu Madjera, který byl součástí jeho mistrovského tažení tureckým šampionátem. Madjer ale dal přednost Lokomotivu a salví další velkou trofej, kterou kompletuje svou úžasnou kariéru.

Besiktas JK v boji o bronz zdolal švýcarský GC Zürich, vítěze českého mezinárodního turnaje Staropramen Cool, v poměru 3:1. Zápas se rozhodoval ve druhé třetině, ve které se prosadili Portugalec Bruno Torres a Ayhan Sezer, kteří zajistili tureckému týmu vedení 2:0. To v poslední minutě zápasu navýšil svým druhým gólem Sezer, v zápětí dokázal anglický univerzál Mitch Day vsítit pouze čestný korigující gól na konečných 1:3. Dejan Stankovic, útočník GC, potvrdil opět své střelecké kvality a byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje se 13 góly. Přidal tak do své bohaté sbírky individuálních trofejí další kousek. Pátá příčka patří pořadatelské zemi, když italský mistr ASD Terracina oplatil polskému Grembachuporážku ze základní skupiny a porazil jej 6:3. Turnaj vítězstvím zakončil i běloruský Bate Borisov, poslední hrací den zdolal maďarského mistra Goldwin Pluss 5:0.

Výsledky:

finále: Lokomotiv Moskva – Griffin 3:0
branky: 0-1: Shaykov, min. 2 (1); 0-2: Makarov, min. 5 (2); 0-3: Belchior, min. 0 (3)

zápas o 3. místo: GC Zürich – Besiktas JK 1:3
branky: 0-1: Bruno Torres, min. 6 (2); 0-2: Sezer, min. 1 (2); 0-3: Sezer, min. 0 (3); 1-3: Day, min. 0 (3);

zápas o 5. místo: Grembach Lodž – ASD Terracina 3:6
branky: 1-0: Baran, min. 8 (1); 1-1: Spada, min. 7 (2); 2-1: Mordon, min. 3 (2) 2-2: M. Oleilla, min. 8 (3); 2-3: Corosiniti, min. 5 (3); 2-4: Frainetti, min. 4 (3); 2-5: Feudi, min. 1 (3); 3-5: Baran, min. 0 (3); 3-6: Gòmez, min. 0 (1)

zápas o 7. místo: Goldwin Pluss – Bate Borisov 0:5
branky: 0-1: Bogaichuk, min. 1 (1); 0-2: Yakubovsky, min. 4 (2); 0-3: Pernai, min. 8 (3); 1-4: Zheckho, min. 3 (3); 0-5: Bogaichuk, min. 2 (3)