Euro Winners Cup: Moldavský tým ukázal svou sílu

beach soccer

Úvod programu přinesl hned první překvapení. Vítěz běloruské ligy Bate Borisov, který pro Euro Winners Cup posílil o německou ikonu Olivera Romriga, prohrál s řeckým celkem Kefallinia 2:3. Právě německý útočník se postaral o oba góly běloruského mistra, ale nikdo další se k němu již nepřidal. Rozhodující gól vstřelil v 24. minutě Triantafyllidis. Goldwin Pluss, vítěz pražského turnaje Staropramen Cool, vstoupil do turnaje vítězstvím nad BS Egmond 5:4. Výhru si maďarský tým zajistil až v posledních vteřínách zápasu, kdy udeřil mocné ofenzivní kladivo Viktor Fekete. Z výhry si raduje i poražený finalista Staropramen Cool. Švýcarský GC zdolal 7:5 silný italský tým Viareggio. Italové vedli již 3:0, ale soupeři se podařil skvělý obrat. Varování pro český národní tým vyslal moldavský mistr Lexmax, který potrápil favorizovaný turecký tým Besiktas JK, v jehož sestavě nastoupil i holandský střelec Koswal, portugalský obránce Bruno Torres či velký počet tureckých reprezentantů. Český národní tým se střetne s tím moldavských v rámci Evropské ligy 21. června.

Skupina A: Lokomotiv demostroval svou sílu

Zřejmě největší favorit na titul ulovil v úvodním zápase poměrně snadno první tři body. Lokomotiv Moskva udeřil proti izraelskému mistru Falfala již ve druhé minutě, když se prosadil Leonov, čímž nastartoval pověstnou mašinu. Bezchybná obrana a hvězdný útok ve složení Shaykov, Belchior, Madjer a Shishin v podání ruského týmu nedal soupeři šanci ani na pár minut a průběžně navyšoval svůj náskok až do konečného stavu 8:1. To druhý zápas skupiny byl o poznání vyrovnanější. Španělský tým Tarragona odolával mohutně posílenému Sambenedettese až do poloviny zápasu, kdy byl stav 4:4. Pak se přece jen ukázala síla soupeře, za kterého skórovali portugalští reprezentanti Bruno Novo a Lucio Carmo nebo italská hvězda Giuseppe Soria. Zápas rozhodcoval český rozhodčí Libor Kaštánek.

Skupina B: Várování pro český tým

Moldavský mistr Lexmax potrápil favorizovaný turecký tým Besiktas JK, v jehož sestavě nastoupil i holandský střelec Koswal, portugalský obránce Bruno Torres či plno tureckých reprezentantů (Onur Zayim, Ahmed Sanlidere, Tamer Ay, Bariç Terzioglu, Seyit Ahmet Süer a další). Zápas se rozhodoval až v poslední třetině, v jejíž počáteční části si Turci vypracovali vedení 4:2. Lemax sice snížil, ale důležitý gól na 5:3 přidal Terzioglu, a druhý Negerův gól v zápase v posledních vteřinách znamenal jen korekci na konečných 5:4. Český národní tým se střetne s tím moldavských v rámci Evropské ligy 21. června.Ve druhém zápase zvítězil portugalský mistr CF Os Belenenses nad tím francouzským 6:5. SC Montredon Bonneveine nepřijelo na turnaj jako favorit, v jeho sestavě není žádná z předních opor francouzské reprezentace, přesto dokázal posílenému Belenenses vzdorovat až do posledních vteřin. V poslední minutě zápas rozhodl za stavu 5:5 Jordan Santos, hvězdou zápasu však byl Švýcar Meier, který k vítězství portugalského týmu přispěl hattrickem.

Skupina C: Bate Borisov si zkomplikovat cestu za postupem

Úvod programu přinesl hned první překvapení. Vítěz běloruské ligy Bate Borisov, jehož kádr je takřka shodný s kádrem běloruské reprezentace a pro Euro Winners Cup jej navíc posílila německá ikona Oliver Romrig, prohrál s řeckým celkem Kefallinia 2:3. Právě německý útočník se postaral o oba góly běloruského mistra, ale nikdo další se k němu již bohužel pro Borisov nepřidal. Rozhodující gól vstřelil v 24. minutě TriantafyllidisGoldwin Pluss, vítěz pražského turnaje Staropramen Cool a pětinásobný maďarský mistr, vstoupil do turnaje vítězstvím 5:4 nad BS Egmond, překvapivým vítězem nizozemské ligy. Výhru si maďarský tým zajistil až v posledních vteřinách zápasu, kdy udeřilo ofenzivní kladivo Goldwinu Viktor Fekete. Maďarský národní tým opakovaně cestuje do arabských zemí, proto není překvapením, že jeho barvy hájí i Ali Hassan Karim, reprezentant SAE. Naopak Egmond do Itálie přijel se skupinou hráčů, kteří nemají vůbec žádné mezinárodní zkušenosti, jelikož v nominaci chybí hvězdný střelec Nick Kramer.

Skupina D: Famózní obrat GC proti italskému vicemistrovi

Ukrajinskému fotbalu zkrátka ten ostrovní sedí. V loňském létě rozdrtil národní tým Ukrajiny Anglii 8:2, nyní si Griffin připsal skalp Sandown Sociedad v poměru 12:5. Již první třetina se změnila v divokou přestřelku, v níž se lépe cítil ukrajinský mistr a vyhrál ji v poměru 6:3. Ve druhé části udeřili pouze Panteleichuk a A. Borsuk, o vítězi tak již bylo jasno, pětigólové manko bylo přeci jen pro Sandown již nepřekonatelnou překážkou. Velmi zdařile se v dresu Griffinu uvedl ruský reprezentant Eremeev, třemi góly potvrdil pověst střelce. Ve druhém zápase se z vítězství radoval GC Zurich, poražený finalista českého turnaje Staropramen Cool. Švýcarský mistr zdolal v poměru 7:5 silný italský tým Viareggio, který sice vedl již 3:0 zásluhou dua Valenti – Gori, ale hráčům GC se podařil skvělý obrat v závěrečné části. Tento zápas pískal český rozhodčí Libor Kaštánek.

Skupina E: Leon zachránil italského mistra

Polský tým Grembach Lodz by měl být černým koněm soutěže. Nenápadný vítěz polské Ekstraklasy sice nepřijel do Itálie kompletní, ale před začátkem turnaje posílil jeho řady Dariusz Golebiowski, jedna z hvězd pražského turnaje Staropramen Cool. Polský tým si na své konto připsal úspěšný vstup do soutěže, když porazil litevský Kreiss 5:1. Po dvou gólech vstřelili Saganowski a Ziober. Ve druhém zápase nezaváhal italský mistr Terracina. Překvapivě oslabený domácí tým, v jehož řadách chybí několik opor z mistrovské sezony, spasil španělský útočník LLorenç Gomez Leon, který mu dal přednost před mateřským klubem El Gimnástic de Tarragona, který je rovněž účastníkem soutěže. Jeho hattrick zajistil Italům vítězství 3:1 nad FC Baku.

Výsledky:

11:00 AO Kefallinia (Řecko) vs Bate Borisov (Bělorusko) 3:2
11:00 Beach Soccer Egmond (Nizozemsko) vs Goldwin Pluss (Maďarsko) 4:5
12:15 Besiktas JK (Turecko) vs Lexmax (Moldávie) 5:4
12.15 CF Os Belenenses (Portugalsko) vs SC Montredon Bonneveine (Francie) 6:5
13.30 Viareggio BS (Itálie) vs Grasshopper Club Zurich (Švýcarsko) 5:7
13.30 Sandown Sociedad (Anglie) vs Griffin (Ukrajina) 5:12
14.45 Grembach Lodz (Polsko) vs Kreiss (Litva) 5:1
16.00 Baku FC (Ázerbájdžán) vs ASD Terracina BS (Itálie) 1:3
17.15 Falfala Kfar Qassem BS Club (Izrael) vs Lokomotiv Moscow (Rusko) 1:8
18.30 Gimnàstic de Tarragona (Španělsko) vs Sambenedettese BS (Itálie) 4:8

Sestřih z úvodního dne (zdroj: PicusTV)