Evropská liga: Češi oplatili Angličanům předchozí porážku

Český národní tým zahájil baráž Evropské ligy výhrou nad Anglií v poměru 4:3. Po první třetině se Češi ujali vedení 2:0, když se nejdříve prosadil Lubomír Karda, který tečoval přímý volný kop Kovaříka, a po něm zvyšoval nekompromisní tvrdou ranou Martin Dlouhý. Ve druhé třetině se však soupeři podařilo vyrovnat. Gól na 2:1 jsme soupeři darovali po chybné rozehrávce, to se trefil Day, o vyrovnání se postaral v 21. minutě Blake. Vstup do závěrečné části českému týmu vyšel náramně. Dlouhý při rozehrávce nadhodil míč Tomáši Hurábovi, který po pár vteřinách závěrečného dějství strhl opět vedení na českou stranu. To dokázal ještě navýšit po individuální akci Jaroslav Kovařík. Anglie dokázala snížit necelé tři minuty před koncem, když Židlický nestačil na parádní nůžky, které předvedl Bowes. V závěru měli Angličané tři jasné šance, ale naštěstí pro český tým po nich jen dvakrát zazvonila branková konstrukce.

Česká republika – Anglie 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)
branky: 8. Karda, 10. Kubice, 25. Huráb, 33. Kovařík – 14. Day, 21. Blake, 34. Bowes.
Sestava ČR: Židlický – Chalupa, Kovařík, Kubice, Huráb, Tošovský, Dlouhý, Karda, Salák