Evropská liga: Češi se pokusí prodloužit sérii postupů

beach soccer

Český reprezentační trenér Martin Chalupa zveřejnil svou nominaci na turnaj Evropské ligy, který se odehraje od 7. do 9. srpna v maďarském městě Siofók. Jeho výběr čeká nejtěžší zkouška letošní sezony, v jedné ze základních skupin divize B se střetne s týmy Turecka, Norska a Andorry o postup do baráže, ve které se bude hrát o jedno volné místo v elitní divizi A. Z české skupiny by měly do další fáze soutěže postoupit tři nejúspěšnější týmy.

Sezonu zahájil český tým na Slovensku, kde absolvoval dva přípravné zápasy s tamním výběrem. V obou střetnutích slavil vítězství v poměrech 7:6 a 5:3 výběr Martina Chalupy, když jeho nejlepším střelcem byl s 4 góly jeho hrající trenér. O týden později Češi odcestovali do rakouského Lince, kde vyhráli turnaj BSWW Tour. V semifinále porazili Slovensko 7:3, o den později ve finále Rakousko 4:3, když zápas rozhodl penaltový rozstřel. Z Lince si český tým odvezl i dvě individuální trofeje. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Patrik Malina, nejlepším hráčem útočník Pavel Stejskal.

Hráče pro nominaci do Maďarska vybíral trenér Chalupa z účastníků předešlých čtyř odehraných utkání. V nominaci chybí zkušení útočníci Stejskal a Boček, šanci tak dostanou především mladší hráči.

Nominace:

Adam Hájek /BG1 Larosco/
Patrik Malina /Bohemians 1905/

Jakub Tošovský /Ladronka Praha/
Michal Salák /Bohemians 1905/
Jakub Mižár /Bohemians 1905/
Martin Chalupa /Bohemians 1905/
David Radosta /Bohemians 1905/
Filip Vyhnal /Bohemians 1905/
Jiří Baran /Bosnia Teplice/
Petr Vondráček /Sokol Stodůlky/

Českému týmu se daří pravidelně postupovat do baráže Evropské ligy od roku 2011. Bohužel se mu ale v této fázi soutěže v posledních letech nedaří a končívá na konci výsledkové listiny. Snad se to zlomí v letošním roce. První krok je třeba učinit v Maďarsku.

Program v Siofóku:

7. 8. (12:15) ČR – Norsko
8. 8. (12:15) ČR – Andorra
9. 8. (13:15) ČR – Turecko