Evropská liga: Český výběr porazil Nizozemsko 3:2

beach soccer

Český národní tým zahájil své vystoupení v Evropské lize vítězstvím nad Nizozemskem 3:2. Rozhodující gól vstřelil ve 30. minutě hrající trenér Martin Chalupa, český tým tak na úvod získal důležité tři body.

V takticky vedeném zápase, v němž dominovala obrana před útokem, vedl český tým již 2:0. Pod oba góly se podepsal 20letý Jiří Baran. Nejdříve se v 6. minutě ujal autového vhazování. Míč z jeho rukou letěl do skrumáže tří holandských hráčů, kde si jej do vlastní sítě odhlavičkoval Kampman – 1:0. Druhý gól padl ve 20. minutě. Brankář Víšek svým dlouhým výhozem našel na útočné polovině nabíhajícího Barana, který hlavou sklepl míč na Vyhnala, kterého před brankou neuhlídal Kampman – 2:0.

V poslední minutě druhé části snížil Donkers. Po faulu Hurába se postavil k přímému kopu, který poslal přesně k bližší tyči – 2:1. Ve 29. minutě bylo vyrovnáno. Rick Donker se nádherně položil do autového vhazování a střelou pod břevno srovnal na 2:2.

Z následné rozehrávky si mohl český tým vzít vedení zpět, Chalupova rána ale orazítkovala jen tyč. Vítězná trefa tak přišla až ve 30. minutě. Po ose Stejskal – Salák se dostal míč k nehlídanému Chalupovi, který pod padajícím tělem brankáře Smitha uklidil míč do holandské branky – 3:2.

V sobotu má český tým volno, v neděli jej čeká závěrečný duel s Norskem (13:45).

Česká republika – Nizozemsko 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
branky: 6. Kampman (vlastní), 20. Vyhnal (Baran), 30. Chalupa (Salák) – 24. Donkers, 29. Donker. Hráno bez karet.
střely celkem: 29:25, střely na branku: 13:9, fauly: 1:2
sestava ČR. Víšek – Stejskal, Chalupa, Mižár, Salák, Radosta, Vyhnal, Baran, Huráb. Trenér: Chalupa
Nizozemsko: Smith – Deitvorst, Wolf, Donkers, de Wit, Donker, Kampman, Timmer, van Drie