Evropská liga: Po nevydařeném utkání s Anglií zvládli hráči parádní obrat s Tureckem

Český tým má za sebou dvě utkání v základní skupině baráže o postup do divize A. Zatímco ve čtvrtek ostudně prohrál s Anglií, v pátek předvedl svou sílu a dokázal otočit nepříznivý vývoj s Tureckem.

„Nezachytili jsme začátek a pak už jsme to nedotáhli. Je to škoda, ale Anglie nás předčila v bojovnosti i fyzičce,“ hodnotil nevydařené utkání hrající trenér Martin Chalupa, který je jedním z těch, kteří zde hrají s velkým sebezapřením a bolavými zády. „Není však třeba panikařit. Zítra musíme vyhrát a pak uvidíme. Šance stále žije,“ dodal Chalupa.

Jediným střelcem českého celku byl Michal Salák, který tak dosáhl na jubilejní 50. branku v národním týmu.

Kromě vysoké porážky 1:7 však zdecimovala českou reprezentaci ve čtvrtek večer i střevní viróza. Ta nepustila už do utkání s Anglií Kratochvíla a po večeři pak s bolestmi hlavy a břicha předčasně ulehli do postele i Baran, Radosta a Chalupa. V tu chvíli bylo k dispozici jen pět zdravých hráčů do pole a dva gólmani.

Na důležitý duel s Tureckem se však z přechodné nemoci vyležel jak Radosta, tak Kratochvíl i Chalupa. Navíc večer se k týmu připojil ještě Kovařík. Do dopoledního mače tak Češi vstoupili se dvěma kompletními čtyřkami.

Přesto zápas nezačal dobře a po první třetině svítil na ukazateli nepříznivý stav 0:2. Od úvodního hvizdu druhé třetiny však odstartoval parádní obrat. Do přestávky dorovnali stav Vyhnal a Kovařík a v poslední části pak dorazili Turky druhým gólem Kovařík a Radosta. Minutu před koncem jsme ještě sami dali soupeři naději po vlastní brance Hurába, ale srovnat už soupeř nedokázal.

Máme tedy první tři body a náš sen o finále dál žije! Zítra musíme porazit Ázerbajdžán, který je zatím stoprocentní a doufat, že Turecko neprohraje v základní hrací době s Anglií.

Do zápasu nebude moct nastoupit Vyhnal, který dostal druhou žlutou kartu v turnaji a má tedy vynucený stop na jedno utkání. Připraven už by snad měl být Baran.