Evropská liga: Posílený tým se porve o postup

beach soccer

Uplynulý týden se nesl ve znamení postupu českého národního týmu do baráže Evropské ligy, která se odehraje tento dýen od 14. do 17. srpna ve Španělsku. Osm týmů rozdělených do dvou skupin se střetne o jedno postupové místo do divize A. Vítěz se zároveň kvalifikuje na Evropské olympijské hry, motivace uspět je tedy dvojnásobná. Český tým se ve své skupině střetně s Ázerbájdžánem, Bulharskem a Polskem, které je největším favoritem baráže. Pikantní na složení této skupiny je rovněž skutečnost, že týmu Ázerbájdžánu a Bulharska budou naším soupeřem i v kvalifikaci o postup na MS, která se odehraje příští měsíc.

Polsku, které excelovalo v loňské sezoně, se letos v divizi A nedařilo. Zvlášť trpká byla letošní sezona i s ohledem na skutečnost, že jeden z turnajů Evropské ligy se odehrál v polských Sopotech. S bilancí jedné výhry a pěti porážek tak obsadili Poláci poslední místo a čeká je baráž. Kvalita týmu je však někde jinde. V nominaci nechybí osobnosti jako Ziober, Saganowski, Wydmuszek nebo Slowinski, na druhou stranu je z nominace patrné, že po nepovedém průběhu sezony dostanou šanci i nové či méně prověřené tváře jako BorkowskiWisniewski, Piechnik nebo Taraszkowski.

Ve druhé skupině se představí Maďarsko, Turecko, Anglie a Estonsko. Souběžně s baráží se na stejném místě odehraje i Superfinále divize A, kde se osm nejlepších týmů této soutěže utká o celkové prvenství a zároveň o další letenky na Evropské hry.

Čeští trenéři pro tento turnaj nominovali 12 hráčů ve složení Adam Hájek, Tomáš Židlický, Martin Boček, Pavel Stejskal, Ivan Hašek ml., Michal Salák, David Radosta, Filip Vyhnal, Martin Chalupa, Petr Mandík, Jakub Mižár a Michal Kubice. Oproti předchozímu turnaji tak v nominaci chybí Petr Víšek a Tomáš Huráb, naopak může trenér Michael Lukič již počítat s trojící Hašek, Salák a Stejskal, která si plnila klubové povinnosti. Jediným nováčkem ve výběru je brankář Adam Hájek z týmu BG1 Larosco, který si o nominaci řekl svým výkonem během finálového turnaje Českého poháru. Jeho příběh tak může být motivací i pro další účastníky Českého poháru, šance zahrát si za reprezentaci je otevřena všem, kdo prokážou kvalitu.

Program českého týmu:
14. 8. 10:15 ČR – Ázerbájdžán
15. 8. 10:15 ČR – Bulharsko
​16. 8. 14:00 ČR – Polsko