Evropská liga: Rozhovor s Michalem Salákem

beach soccer

Po šestihodinové cestě dorazila reprezentace v úterý podvečer do Catanie. Zde se od čtvrtka do neděle pokusí po letech vybojovat návrat do divize A. Jednou z ústředních postav týmu by měl být velezkušený Michal Salák.

„Je to finále a obě skupiny jsou hodně vyrovnané. Od prvního do čtvrtého místa může skončit kdokoliv. My musíme zítra porazit Anglii, od toho se odrazit a udělat vše pro to, abychom se dostali do nedělního finále,“ hodnotí plážový fotbalista roku 2015 sílu soupeřů a zároveň připomíná hlavní cíl, za kterým na jih Itálie reprezentace odcestovala.

Kromě Čechů však přijelo bojovat o účast v elitní divizi i dalších sedm celků – Moldávie, Estonsko, Maďarsko, Rumunsko, Turecko, Ázerbajdžán a již zmiňovaná Anglie. „Myslím, že jsou tady celky, které si to zasloužily. Nevidím mezi nimi žádné překvapení. Bude to hodně vyrovnané,“ opakuje Salák, autor již 49 reprezentačních branek.

A právě na jeho střelecké schopnosti bude tým znovu spoléhat. Že mu to stále střílí, prokázal jak v české lize, tak při Středoevropském poháru. „Samozřejmě budu chtít týmu pomoci i tím, že dám nějaké góly. Ale je úplně jedno, kdo se trefí. Jestli to tam třikrát pošle Víša z brány a my to pak zamkneme, tak jenom dobře. Musíme si uvědomit, že máme společný cíl a za tím jít, ať už dá góly kdokoliv,“ říká Salák.

V nominaci jsou kromě něj ještě brankáři Víšek a Kýček a hráči Chalupa, Huráb, Nosek, Kratochvíl, Radosta, Vyhnal, Baran a Kovařík. „Určitě je škoda, že nemohl jet Martin Boček. Ten by nám hodně pomohl. Je to specifický typ útočníka, který dělá obráncům problémy. Chybět budou i Pavel Stejskal a Jakub Mižár. A Jarda Kovařík dorazí až ve čtvrtek. Jinak si myslím, že tady máme to nejlepší, co aktuálně v Česku je,“ komentoval Salák sestavu, která bude usilovat minimálně o účast ve finále.

Českému týmu je v základních skupinách vyhrazen výhradně dopolední čas. S Anglií i Tureckem bude hrát od 9 hodin, s Ázerbajdžánem pak od 11.30 hodin. „V tuto chvíli je mi to asi jedno, že hrajem takto brzy. Nemuselo by být ještě takové vedro a bude dost času na regeneraci, takže třeba to pro nás bude výhoda. Ale to uvidíme až zítra,“ uzavřel povídání Michal Salák.

Utkání Česká republika – Anglie budete moct sledovat živě na www.beachsoccer.com . Už teď si můžete prohlédnout na našem Fb profilu Beachsoccer Czech fotogalerii z úvodního dne a tréninku v Catanii.