Evropská liga: Šance na postup utla porážka s Řeky

Český tým sice na horké řecké půdě odehrál v roce 2007 dva zápasy, ale ani jeden z nich proti domácím. Byl to tak dnes historicky první zápas proti řeckému výběru, na který Češi nebudou rádi vzpomínat. Pro dnešní zápas učinil trenér Michael Lukič v sestavě dvě změny. Do branky tentokrát postavil Petra Víška, který nahradil Tomáše Židlického, a v útoku se po vypršení karetního trestu představil místo Jakuba Tošovského Pavel Stejskal. V první, poněkud opatrné, třetině padl jediný gól. Gkritzalis našel rychlou přihrávkou Papaestratioua, kterého nepokryl kapitán Chalupa, a Řekové se ujali vedení 1:0. Vstup do druhé části českému týmu vůbec nevyšel. Dva góly Parise v krátkém časovém sledu byly jediné dvě změny ve stavu utkání ve druhém dějství. Nejdříve Paris zakončil lobem rychlý protiútok a následně dopravil do sítě Víškem vyražený pokus Triantafylidise. Na čtvrtý gól Bertsiase z druhé minuty závěrečné třetiny sice našel odpověď krásným gólem Chalupa, ale chyby v české obraně přinesly Řekům další dvě trefy. V posledních vteřinách už jen dokázal výsledek korigovat Dlouhý, kterého přihrávkou přes celé hřiště našel Chalupa.

Česká republika – Řecko 2:6 (0:1, 0:2, 2:3)
branky: 29. Chalupa, 36. Dlouhý – 5. Papaefstratiou, 14. Paris, 14. Paris, 26. Bertsias, 33. Karakasis, 35. Paris. Sestava ČR: Víšek – Chalupa, Kovařík, Salák, Karda – Kubice, Huráb, Stejskal, Dlouhý.