Evropská liga: Statečný výkon proti Polsku na vítězství nestačil

beach soccer

Do sobotního zápasu s Polskem nastoupil český tým opět v pozměněné sestavě. Šanci oproti zápasu s Bulharskem dostalo mládí, do sestavy se tak vrátili Petr Mandík a David Radosta, naopak volno dostali Salák se Stejskalem. Po karetním trestu se navíc do brány mohl vrátit Tomáš Židlický. Polsko rovněž provedlo změny v sestavě. Mělo již jistotu prvenství v základní skupině, takže si volno předepsal hrající trenér Saganowski, autor šesti branek v předchozích dvou zápasech turnaje, a chyběl rovněž tradiční kapitán Wydmuszek.

O první vzruch se postaral polský tým, konkrétně Burzawa, jeho zakončení však nemělo razanci. Český tým si vytvořil první velkou šanci na konci třetí minuty. Filip Vyhnaluvolnil Davida Radostu, ale ten v souboji tváří v tvář polskému brankáři neuspěl. První gól tak padl na druhé straně. Ziober vyšvihl nůžky, branku sice netrefil, ale u od písku odraženého míče byl první David Burzsawa, který se prodal k zakončení hlavou i přes snahu tandemu Židlický, Mandík – 0:1.  V 6. minutě mohl z přímého kopu vyrovnat Martin Boček, ale jeho přízemní střelu vyrazil brankář Wisniewski. Vyrovnání však přišlo vzápětí. Martin Chalupa přihrál na útočné polovině Petru Mandíkovi a ten tvrdou střelou zavěsil pod břevno – 1:1. Z vyrovnání se český tým radoval pouze dvě minuty. Burzawa ukázkově našel Taraszkovského, kterého marně stíhal Filip Vyhnal. Po akci polského mládí taky byl stav 1:2.

V 19. minutě kopal přímý kop z půlky Martin Chalupa, ale jeho pokus do středu branky Wolski kryl. Polský brankář si poradil i s pokusem Bočka o pár vteřin později. Gól padl až na druhé straně hřiště, kdy se prosadil po vydařené indiciální akci Piechnik – 1:3. Ve 20. minutě zatápělo polské obraně české mládí, ale ze závaru před brankou byla jen střela Haška, která bohužel postrádala razanci. V 21. minutě se podruhé v zápase postavil k přímému kopu Boček. Jeho vydařenou střelu zlikvidoval Wolski. V 22. minutě zazvonila tyč české branky, kterou trefily nůžky v podání Taraszkovského.

V 26. minutě se k přímému kopu po faulu Bočka postavil Lenart, ale Židlický si s jeho pokusem poradil. V 28. minutě protáhl Wisnievského na druhé straně Jakub Mižár, polský brankář ale jeho střelu na vzdálenější tyč vytěsnil. O minutu později byl polský tým blízko čtvrtého gólu, ale Ziober netrefil odkrytou branku. V 31. minutě viděl za diskuze s rozhodčím žlutou kartu Boček, bohužel ještě v téže minutě viděl týž hráč i druhou žlutou kartu po faulu na Ziobra a český tým tak šel podruhé na turnaji do dvouminutového oslabení.

Poláci tak český výběr zatlačili na jeho vlastní obranou polovinu, ale jejich kombinaci dlouho chybělo zakončení. Až na začátku 33. minuty se do velké příležitosti dostal Piechnik, ale jeho hlavička šla naštěstí kousek nad. Český tým se po konci oslabení vrhnul do útočení, ale risk se mu nevyplatil. Rychlý protiútok zakončil v 35. minutě hráč zápasu David Burzawa, který tečoval střelecký pokus Daniluka – 1:4.

V neděli český tým čeká poslední zápas. V boji o 16. místo v celkové klasifikaci Evropské ligy se utká s Anglií.

Česká republika – Polsko 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
branky: 6. Mandík – 4. Burzawa, 8. Taraszkowski, 19. Piechnik, 35. Burzawa
ŽK: 31. Boček, ČK: 31. Boček
Sestavy: Židlický – Chalupa, Mandík, Hašek, Mižár, Kubice, Boček, Radosta, Vyhnal
Polsko: Wisniewski (13. – 25. Wolski) – Lenart, Ziober, Borkowski, Daniluk, Taraszkowski, Friszkemut, Piechnik, Burzawa