Evropská liga: Třetí porážka v řadě znamená 17. místo

beach socer

Český tým prohrál v baráži Evropské ligy třetí zápas v řadě a skončil tak v celkové klasifikaci soutěže na konečném 17. místě. V nedělním duelu podlehl Turecku 4:5, když zápas rozhodl Onur Zayimv druhé minutě prodloužení. Český tým se sice brzy ujal vedení, když turecký obranný val zdolal Lubomír Karda, ale v průběhu první a druhé části se podařilo Turkům vývoj utkání otočit a vypracovat si vedení 3:1. První minuty závěrečné třetiny zápasu přinesly malou gólovou přestřelku, v níž se lépe dařilo českým hráčům, kteří nejdříve Kardou snížili na 2:3, a následně dokázali dvěma góly reagovat na branku Erkana Anzafioglua. Na 3:4 korigoval stav obránce Jaroslav Kovařík, kterého o pár vteřin později napodobil i útočník Michal Salák. V následném prodloužení se dokázal prosadit pouze již zmiňovaný Onur Zayim. Český tým tak obsadil konečné 17. místo.

Česká republika – Turecko 4:5 (1:1, 0:2, 3:1 – 0:1)
branky: 1. Karda, 26. Karda, 28. Kovařík, 28. Salák – 11. Muftuoglu, 16. Yesilrmak, 23. Terzioglu, 26. Anzafioglu, 38. Zayim

finále: Portugalsko – Rusko 3:8
zápas o 3. místo: Španělsko – Švýcarsko 1:4
zápas o 5. místo: Itálie – Polsko 5:6 v pr.
zápas o 7. místo: Ukrajina – Nizozemsko 4:0

9. místo: Bělorusko, 10. místo: Německo, 11. místo: Rumunsko

zápas o 12. místo: Francie – Řecko 2:1
zápas o 14. místo: Izrael – Maďarsko 1:3
zápas o 18. místo: Anglie – Estonsko 3:4