Evropská liga: Úvod pro Poláky, Švýcaři dvakrát zaváhali

Fotbalisté Polska ovládli úvodní díl Evropské ligy v Kyjevě a do tabulky divize A si připsali osm důležitých bodů, což je přiblížilo k postupu do osmičlenného Superfinále. Úvodní hrací den porazili Poláci favorizované Švýcarsko 5:3, když dokázali ustát tlak soupeře. Větší pozornost však zbudil druhý zápas pátečního programu, ve kterém Ukrajinci převálcovali Francii 10:0. Pro Francouze, vítěze MS 2005 a dlouholetého účastníka světové špičky, to byla nejtěžší porážka v historii. Střelecky se prosadil zejména útočník Zborovsky, který třemi góly navázal na dobrou formu z minulého víkendu, o kterém se stal nejlepším střelcem úvodu ruské ligy.

Francie se však do druhého dne stačila z debaklu oklepat a potrápila Švýcary. Omlazený francouzský tým se dokonce dvakrát ujal vedení (3:2, 4:3), ale v divoké přestřelce závěrečné třetiny se nakonec lépe orientoval obhájce titulu a gólem z předposlední minuty si zajistil vítězství 6:5, prosadil se kapitán Moritz Jaggy. Ve druhém zápase Poláci pokračovali ve skvělé jízdě, což odskákal domácí výběr porážkou 3:5. Tak jako v úvodním zápase, tak i tentokrát se Poláci dokázali v úvodní části dostat do vedení, které si udržovali v různých obměnách až do konce zápasu. Polsko tak mělo již po druhém dni jistotu turnajového prvenství, naopak Francie věděla, že skončí poslední.

Oba tyto týmy se spolu potkaly v nedělním programu a ve vzájemném zápase se zrodila po základní hrací době remíza 4:4, kterou rozetnul až penaltový rozstřel. Poláci byli po většinu duelu opět ve vedení, ale Fayos dvěma góly v posledních čtyřech minutách dokázal zajistit svému týmu prodloužení a následné penalty. V rozstřelu ale neuspěl jeho spoluhráč Basquaise, kterého vychytal Wolski, naopak Baran nezaváhal a Polsko si připsalo do tabulky další dva body. V závěrečném duelu se radovali Ukrajinci, kteří porazili Švýcary 4:3. Ukrajinci se ujali vedení již 3:0, které ale Švýcaři dokázali na začátku poslední třetiny zneškodnit. Rozuzlení zápasu tak přinesl až Pachev, který rozhodující gól vstřelil v 33. minutě.

Švýcarsko – Polsko 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)
branky: 0-1: Widzicki, min. 11 (1); 1-1: Meier, min. 6 (1); 1-2: Baran, min. 1(1); 1-3: Widzicki, min. 11 (2); 2-3: K. Jaggy, min. 5 (2); 2-4: Saganowski, min. 4 (2); 3-4: Stankovic, min. 3 (2); 3-5: Leu (og), min. 0 (3);

Francie – Ukrajina 0:10 (0:3, 0:5, 0:2)
branky: 0-1: Zborovsky, min. 10 (1); 0-2: Zborovsky, min. 9 (1); 0-3: Sydorenko, min. 2 (1); 0-4: Korniichuk, min. 11 (2); 0-5: I. Borsuk, min. 4 (2); 0-6: Pachev, min. 3 (2); 0-7: A. Borsuk, min. 1 (2); 0-8: Riabchuk, min. 0 (2); 0-9: Zborovsky, min. 11 (3); 0-10: A. Borsuk, min. 8 (3);

Ukrajina – Polsko 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
branky: 0-1: Saganowski, min. 4 (1); 0-2: Wydmuszek, min. 3 (1); 1-2: Zborovsky, min. 11 (2); 1-3: Baran, min. 5 (2); 1-4: Saganowski, min. 5 (2); 2-4: Pachev, min. 4 (2); 2-5: Baran, min. 2 (3); 3-5: Pachev, min. 1 (3);

Švýcarsko – Francie 6:5 (2:1, 0:1, 4:3)
branky: 0-1: Sansoni, min. 7 (1); 1-1: Leu, min. 5 (1); 2-1: V. Jaggy, min. 1 (1); 2-2: Fayos, min. 7 (2); 2-3: Soares, min. 11 (3); 3-3: Spaccarotella, min. 11 (3); 3-4: Sansoni, min. 7 (3); 4-4: Stankovic, min. 6 (3); 4-5: Leu, min. 4 (3); 5-5: Bru, min. 2 (3); 6-5: M. Jaggy, min. 1 (3)

Polsko – Francie 4:4 (1:1, 2:1, 1:2), penalty 1:0
branky: 1-0: Piechnik, min. 7 (1); 1-1: Pagis, min. 0 (1); 2-1: Friszkemut, min. 11 (2); 2-2: Pagis, min. 2 (2); 3-2: Lenart, min. 1 (2); 4-2: Widzicki, min. 5 (3); 4-3: Fayos, min. 4 (3); 4-4: Fayos, min. 0 (3);
Penalty: Basquaise (Wolski chytil); Baran proměnil – 1:0.

Ukrajina – Švýcarsko 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
branky: 1-0: I. Borsuk, min. 9 (1); 2-0: Zborovsky, min. 10 (2); 3-0: Zborovsky, min. 8 (2); 3-1: Leu, min. 3 (2); 3-2: Lutz, min. 0 (2); 3-3: Stankovic, min. 11 (3); 4-3: Pachev, min. 3 (3);