Evropská liga: Úvodní porážka ztížila postup

Česká reprezentace vstoupila do baráže Evropské ligy nešťastně a úvodní zápas soutěže prohrála s Ázerbájdžánem vysoko 2:6. Ve druhém zápase naší skupiny smetlo Polsko Bulhary 6:0. Český národní tým dnes odehrál jubilejní 100. mezistátní zápas a vstup do zápasu neměl špatný. V úvodní třetině byl střelecky aktivnější a zejména dvě šance Michala Saláka volaly po gólu. Prosadit se však dokázal český tým pouze jednou. V 11. minutě zafungovala chemie mezi trojící Židlický-Boček-Chalupa a byl z toho úvodní gól. Martin Boček totiž ideálně sklepl Martinu Chalupovi do druhé vlny výhoz našeho brankáře a zcela nehlídaný kapitán českého týmu otevřel skóre zápasu.
Od druhé části se však Češi dostávali do zakončení stále obtížněji, naopak s postupem času se častěji otevírala okénka v české obraně. Po rychlé křídelní akci Amida a střele Asifa z větší vzdálenosti tak výběr Michaela Lukiče prohrával 1:2. V závěru třetiny ještě vyrovnal při svém 60. startu v národním týmu Chalupa, ale tím zároveň uzavřel gólový účet českého v týmu. Naopak v závěrečné části se soupeř brzy ujal po rychlém vyšachování naší obranyvedení 3:2, které až hororově navyšoval na konečných 6:2. Neúspěch českého týmu podtrhlo vyloučení brankáře Tomáše Židlického, který po svém faulu uviděl v 31. minutě červenou kartu a bude českému týmu chybět proti Bulharsku. V brance ho pak musel zastoupit Adam Hájek, jediný nováček v české nominaci.

Dnešní zápas tak byl čtvrtou porážkou ve čtvrtém vzájemném zápase. Český tým přijel do Španělska s ambicí se porvat o postup do elitní divize A, ale úvodní porážka mu jeho cíl výrazně ztížila. Zlávšť výše porážky postupové šance snižuje. Nicméně šance stále existuje, takže držme palce zítra od 10:15 v zápase proti Bulharsku.

Zápas pohledem trenéra Michaela Lukiče: “ První třetina byla dobrá. Bohužel jsme si mysleli, že už to máme v kapse, přestali jsme běhat a výsledek mluví za vše.“

Česká republika – Ázerbájdžán 2:6 (1:0, 1:2, 0:4)
branky: 11. Chalupa, 24. Chalupa – Asif 2x, Amid, Orkhan, Hakmit, Sabir
ČK: 31. Židlický
sestava ČR: Tomáš Židlický (31. Adam Hájek) – Michal Kubice, Petr Mandík, Martin Chalupa, David Radosta, Pavel Stejskal, Martin Boček, Jakub Mižár a Michal Salák

druhý zápas naší skupiny: Polsko – Bulharsko 6:0

výsledky druhé skupiny: Maďarsko – Estonsko 1:0, Turecko – Anglie 4:2