Evropská liga: Výhra last minute postup nepřinesla

Ve druhém zápase baráže se český tým představil proti Bulharsku. A v jeho sestavě nastalo proti čtvrtečnímu zápasu k několika změnám. Pro karetní trest chyběl brankář Židlický, na hřišti se rovně neukázali Radosta a Mandík, šanci tak dostali Hájek, Hašek a Vyhnal.

Vstup do zápasu českému týmu nevyšel, když hned ve druhé minutě daroval soupeři gól. Po technické chybě v rozehrávce byl nařízen přímý kop, který proměnil Filipov – 0:1. Češi se však nevzdali a postupně začali navyšovat své tempo. Drželi se častěji na útočné polovině soupeře, lépe kombinovali, ale ve finální fázi se jim už tolik nedařilo, a tak se do vyložených šancí až tolik nedostávali. Zasloužené vyrovnání přišlo až ve druhé třetině. Martin Boček se ve 14. minutě postavil k přímému kopu z poloviny hřiště a dobře umístěnou ranou překonal Gospodinova – 1:1.

I v dalším průběhu zápasu zůstal obrázek obdobný, kdy Bulhaři naši branku ostřelovali pouze z větší dálky. Až závěr duelu přinesl více vzruchu, kdy mezi 30. a 31. minutou se soupeř osměnil a brankář Hájek musel několikrát prokázat svůj um. Ve 32. minutě však nestačil na přímý kop Tuzukova, který mu proklouzl pod rukavicemi – 1:2. Český tým se vyrovnání dočkal 40 sekund před koncem, když Boček proměnil pokutový kop – 2:2. Rozhodnutí zápasu přinesla 38. minuta prodloužení. Boček vyhrál hlavičkový souboj, sklepl míč na Stejskala a ten rozhodl o zisku dvou bodů pro český tým – 3:2.

O hodinu později již bylo jasné, že postupové naděje do divize A jsou pryč. Poláci porazili Ázerbájdžán 6:1 a zajistili si tak prvenství ve skupině ještě před sobotním vzájemným duelem s českým výběrem.

Česká republika – Bulharsko 3:2 (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0)
branky: 14. Boček, 36. Boček, 38. Stejska – 2. Filipov, 32. Tuzakov

sestava ČR: Hájek – Chalupa, Kubice, Hašek, Mižár – Boček, Stejskal, Vyhnal, Salák