Finálový turnaj Central Europe Cupu se blíží, přípravy vrcholí

Už jen hodiny zbývají do startu finálového turnaje Central Europe Cupu. Po třech přípravných dvojzápasech čeká českou reprezentaci vrchol premiérového ročníku této soutěže, kdy se postupně utká s Dánskem, Slovenskem a Rakouskem.

Během čtvrtka dorazí do Prahy jak Ricardo Garcia, delegát z Beach Soccer World Wide (BSWW), tak i dvojice zahraničních rozhodčích – Maďar Csaba Baghi a Švýcar Christian Zimmermann. Týmy budou postupně přijíždět během pátečního dopoledne. A v 17.45 hodin vše odstartuje v areálu Na Korábě zápas Rakouska se Slovenskem.

Ve chvilce mezi zařizováním jednotlivých věcí jsme vyzpovídali hlavní koordinátorku akce Kateřinu Šlehoferovou. Právě ona má na starosti, aby vše bylo ve správný okamžik na správném místě a celý turnaj proběhl hladce.

Katko, ty jsi zkušenou koordinátorkou turnajů plážové kopané. Můžeš tedy zhodnotit, jaký je rozdíl mezi akcemi, které jsi dosud zajišťovala a akcí pod záštitou BSWW?
Z principu organizace v podstatě není, ale časově je rozdíl hodně velký. Jsou více rozvětvené jednotlivé linie, co se týká ubytování, dopravy, personálu, funkcí, rozhodčích, apod. Mnohé z toho pochází právě z dodržení podmínek ze strany BSWW a dokonalého propojení všech linií do prvního písknutí zápasu. Z pohledu toho, co vidíme, se setkáváme s vyšší produkční úrovní, se zástupcem z BSWW a mezinárodními rozhodčími z jiných zemí, s více rozčleněným personálem, nesoucím zodpovědnost za svěřená témata. Musí být naplněny například samostatné funkce typu manažer míčů/sběračů míčů a vlajkonošů, manažer přes vodu – aby vždy včas byla chlazená voda na správném místě, poslíček a další. K tomu patří samozřejmě mnoho vzájemné administrativy před i po turnaji.

Kolikačlenný tým je zapojený do příprav turnaje?
Tady bych si to dovolila rozdělit na linii příprav a samotného průběhu, i když většina z nás se účastní obou těchto linií. Přípravný tým má pět lidí od nás, plus dva ze strany BSWW. U provozního se dostáváme k počtu 12 lidí, z toho 1 z BSWW. Samozřejmě jsou zapojeni další lidé, kteří jsou ve vztahu dodavatelů.

Byl některý z požadavků BSWW nesplnitelný nebo jen velmi obtížně splnitelný?
Ano. Některé požadavky nemohly být naplněny z důvodu dispozic areálu a muselo se s BSWW vyjednávat na základě reálných možností. Na konci všech vyjednávání už nezůstalo nic obtížně splnitelné. Největším překvapením pro BSWW bylo poměrně zásadní zjištění, že nemáme plážový stadion. I proto jsme byli pochváleni, že jsme produkční tým, který si umí s lecčíms poradit.