František Sklenář: Kouzlu plážáku jsem okamžitě propadl

beach soccer

Loni byl jedním z nováčků, kteří sbírali v dresu Ladronky zkušenosti v Superlize. Letos už jej lze považovat za oporu týmu, vedle které rostou jiné nové tváře tohoto pražského klubu. Oním hráčem je František Sklenář(na fotce vlevo), který si na své střelecké konto v české nejvyšší soutěži připsal již deset branek. S ním jsme rozebrali letošní sezonu, ve které se Ladronce podařilo vyhrát Český pohár, ale v lize skončila až na čtvrtém místě.

Loni obsadil tým Ladronky v Superlize druhé místo těsně za Bohemkou, letos skončil na čtvrté pozici. Čím to, že jste se letos o titul neprali?

Je to tak, v podstatě po prvním zápase bylo jasné, že o titul hrát nebudeme. Bylo to způsobeno několika důvody. Zaprvé za nás letos nehráli někteří důležití hráči z loňské sezóny, zadruhé jsme se nescházeli v pravidelné sestavě a také si myslím, že kvalita Superligy se oproti loňsku o něco zvýšila. Zejména díky novým týmům.

Jak bylo obtížné pro letošní sezonu skládat tým dohromady?

Tohle není otázka pro mě. Ale řekl bych, že skládáním týmu jsme strávili celou sezonu. Myslím, že se nám nestalo, že bychom dva zápasy po sobě hráli ve stejném složení. Na druhou stranu jsme vždy dokázali dát dohromady dost lidí. Mnozí z nich hráli poprvé, ale věřím, že ne naposledy. Takže se dá říct, že se kádr Ladronky podařilo rozšířit.

Je náplastí na Superligu úspěch v Českém poháru?

Já jsem se bohužel letos turnaje o Český pohár nezúčastnil. Ale myslím, že stejně jako v Superlize, byla letos konkurence v poháru o něco vyšší než loni. Takže obhajoba je pro Ladronku skvělý úspěch.

Jak Vy osobně jste se dostal k plážovému fotbalu?

K plážovému fotbalu mě na začátku minulé sezony přivedl můj tehdejší spoluhráč z velkého fotbalu Milan Bouška. Hned v prvním zápase se mi podařilo vstřelit dvě branky a kouzlu plážového fotbalu jsem okamžitě propadl.