Gólman Petr Víšek: Snad toto velmi úspěšné období ještě nekončí

beach soccer

Brankářskou jedničkou české reprezentace se pro letošní sezonu stal Petr Víšek. Gólman Ladronky prožívá nejúspěšnější období své kariéry. V rozsáhlém rozhovoru pro náš web se vrátil k vyhrané kvalifikaci v Sanxenxo i prvenství v Linzi a prozradil, jestli má chuť si vyzkoušet zahraniční soutěž.

Po jak dlouhé době jsi zpět v reprezentaci?
Reprezentoval jsem naposledy v roce 2014. V roce 2015 jsem odehrál pouze jedno ligové utkání a jeden turnaj za německý Royal Düsseldorf, s nímž jsem vyhrál německý pohár. Proto jsem ani logicky nemohl dostat pozvánku do reprezentace.

Jak moc se za ten rok změnil v reprezentaci kádr?
Po příchodu Martina Chalupy na post hlavního trenéra reprezentace začala být práce více koncepční. Začalo se s omlazováním kádru a na zabudovávání nových mladých a perspektivních hráčů. Obměna je poměrně markantní.

Který z kvalifikačních zápasů ve Spanělsku byl složitější? Byl to podle očekávání ten s Norskem?
Oba zápasy byly nesmírně těžké. Holandsko se vrátilo po delší odmlce na okruh a bylo velkou neznámou, s novými neznámými hráči. Na Norsko jsme neměli nejlepší vzpomínky a hlavním úkolem bylo eliminovat jejich kapitána, který je střelecky velmi potentní, což se nám poctivým přístupem podařilo.

Bylo prvenství české reprezentace zasloužené nebo jste měli i kus štěstí?
Vítězství je pro mě zasloužené za to, jakým způsobem přistoupili k přípravě na tento turnaj všichni hráči a realizační tým.

Koho tipuješ na největší favority v boji o postup do divize A?
Nikdy netipuji. Ale doufám, že favority budeme i my.

Týden po kvalifikaci byl turnaj v Linzi. Utkali jste zde s pro nás exotickými Bahamy. Je jejich styl hodně jiný oproti evropským týmům?
Bahamy se v Evropě připravují, stejně jako před několika lety Tahiti, pod vedením Angela Schirinziho, který je hrajícím trenérem Švýcarska. Snaží se vtisknout evropský atraktivní styl velice dobře fyzicky připraveným hráčům černé pleti.

Ve finále jste vrátili Rakousku porážku z Prahy. V čem byla ta utkání jiná?
Jsme rádi, že jsme tuto odvetu zvládli. V Praze jsme jistě nebyli horším celkem, ale zradilo nás bránění standardních situací, nepřesná zakončení šancí a výborný výkon rakouského brankáře. V Linci jsme se soustředili na zlepšení defenzivní činnosti a podali velice soustředěný výkon, který byl korunován vítězstvím v turnaji a čistým kontem ve finále.

Teď vás čeká finálový turnaj Evropské ligy, divize B. Kteří soupeři by byli do skupiny podle tebe nejpřijatelnější?
Myslím, že je jedno, který soupeř nás čeká. Pokud chceme postoupit, je třeba porazit či uhrát dobrý výsledek se všemi mužstvy, jejichž kvalita se na evropské úrovni velice vyrovnává.

Máš za sebou prvenství v české lize, prvenství v kvalifikaci Evropské ligy, prvenství v Linzi a druhé místo v Praze. Zažíváš nejlepší beachsoccerové období?
Děkuji za výčet úspěchů v plážovém fotbale. Ještě bych mohl přidat mistra republiky v malé kopané, mistra veteránské Hanspaulky a třetí místo v Divizi C ve fotbale. Je pravda, že toto období je pro mě z osobního hlediska velice úspěšné, a to nejen v beachsocceru. Určitě se tato sezona dá  z pohledu beachsocceru považovat za nejúspěšnější a já doufám, že ještě nekončí…

Jak dlouho vlastně už hraješ plážový fotbal a jak ses k němu dostal?
K plážáku jsem se dostal někdy v roce 2010. Přivedl mě k němu Martin Dlouhý a naši společní spoluhráči z tehdejší futsalové Viktorie Žižkov.

Láká tě zkusit nějakou zahraniční soutěž?
V mém věku už na zahraniční angažmá mnoho myšlenek nemám, ale jsem ve spojení s kapitánem německé reprezentace. Už letos jsem měl nabídku hrát německou ligu, ale bohužel se nám kryly termíny. Uvidíme, jaká bude budoucnost.